Zdeňulka

Sháním na chalupu topení,je zde pouze elektřina,nevíte o nějakém typu za solidní peníz?

Nejlepší odpověď
VampGirl

My máme na chalupě kachlová kamna. Chvíli trvá, než se zahřejí, ale pak z nich teplo sálá ještě dlouhou dobu po tom, co jsme naposled přiložili. Nebyla to levná záležitost, ale i tak si myslím, že se koupě „kachláčů“ vyplatí.

Další odpovědi
Miroslavst

Přímotopné panely, ale vše na elektriku je drahé. A pochybuji, že byste si na chalupě pořídil sazbu na elektrické vytápění, aby bylo levnější.

elektrikář

My máme akumulační kamna se sazbou nebyl problémm požádalo se o ní elektriář připravil co bylo třeba a bylo,Horší je to nyní z placením.Pří­motopy mají nevýhodu hned po vypnutí vychladnou. Je možné mít elektro kotel, a normální radiátory nebo podlahové topení,také to jde kombinovat elektro kotel na temprování aby stavba nepromrzala. Když přijedete zatopí se na pevná paliva. Další možnost jsou krbové vložky vytopí i několik místností může se používat teplo vzdušné topení, foukat teplý vzduch nebo s ní hřát vodu do topného systému. Do potrubí se dá koupit nemrznoucí smněs.

tyna.ryglova

Na chalupu můžete dát třeba kamna na dřevo s výměníkem a pár radiátorů. My to tak máme na chalupě taky a chalupu to vytopí krásně. Máme malé děti, tak dal manžel na radiátory termostatický směšovací ventil https://eshop­.afriso.cz/ter­mostaticke-smesovaci-ventily-atm/c-71 , aby se děti neopařily.