iwrana

Sháním marně modrého krysaříka.Pomůžete?

Už delší dobu sháníme štěně modrého krysaříka,pej­sánka.Nevíte prosím o někom,kdo se chovem modrých krysaříků zabývá.Už jsme měli štěnátko jednou zamluvené a zálohované,ale bohužel jsme padli na podvodnici.
Doplňuji:
Doufala jsem,že mi někdo doporučí přímo nějakého chovatele,od kterého sám,nebo třeba jeho příbuzní,nebo přátelé, modrého krysaříčka mají a pejsek nemá třeba problémy se srstí,nebo jiné zdravotní problémy.Po zkušenosti,kdy jsme si koupili před lety omiměsíční fenu boxera se skvělým PP,ale vyhublou a po dotazu na klub,jestli máme vůbec přijet na svod,že se nám ji nedaří dát ani pomocí veterináře dohromady,nám bylo sděleno,že určitě,že má výborného otce v rodokmenu.Na svodu jí chválili jako nej nej,jejího otce paní co jí posuzovala vlastnila.No fena měla pořád zdravotní problémy a ani přes dojíždění k různým veterinářům dlouho nežila.

Nejlepší odpověď
marci1

Otázky se nesmí opakovat. Již bylo zodpovězeno :http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nekoho-kdo-odchovava-modre-krysariky

Další odpovědi
anonym

Chov krysařů této barevné varianty je poměrněrně složitá chovatelská disciplína
z hlediska (nejen) genetiky.
Vzhledem k tomu, že se jedná o chov na jedicích
s tzv.blue -merle faktorem , což s sebou nese mnohá zdravotní rizika a v chovu se vyskytuje vysoká „ztrátovost“, zabývá se z pochopitelných důvodů chovem této barvy jen velmi málo chovatelů.
Protože ale všechno, čeho je z nějakého důvodu méně nebo málo, je pro určitý typ nedostatečně informovaných lidí o to žádanější, je pravidlem, že u krysaříků modrého zbarvení je vyšší poptávka než nabídka.
Obraťte se na klub chovatelů, tam vám doporučí solidní chovatele a můžete si štěně u někoho z nich zamluvit.
Samozřejmě, že na zvýšenou poptávku reagují množitelé štěňat tzv. „čistokrevných“, ale „bez PP“, což bývají často podvodníci, kteří bez ohledu
na zákonitosti plemenitby tohoto zbarvení a bez ohledu na zdraví rodičovského páru produkují štěňata pouze „na kšeft“. Pokud jste narazila na někoho takového, není se čemu divit.
U chovu s PP máte záruku kupní smlouvy, původu štěněte a zdraví rodičů odpovídající standartu plemene, nehledě na kontrolu způsobu odchovu.
Už jsem vám v tomto smyslu odpovídala před časem na tutéž otázku. Obraťte se na klub, připlaťte si
za čistokrevné štěně když po něm tak toužíte, ale v každém případě přehodnoťte svoje rozhodnutí, protože tato barva je v chovu v podstatě trpěnou a později uznanou vadou, která s sebou často nese mnohé vrozené zatížení, které se nemusí projevit
u malého štěněte, ale i později, kdy už se na štěně nevztahuje záruka vyplývající z kupní smlouvy. Samozřejmě píšu o čistokrevném chovu s PP, tedy
s rodokmenem, protože produkty množitelů psů bez PP jsou mimo veškeré záruky, předpisy a zákony.

Doplňuji:
Celkem nechápu, že si nepamatujete vlastní otázku. Odpovídala jsem vám celkem zevrubně s trvalou platností aniž byste mi aspoň poděkovala.

anonym

iwrano, podívej se laskavě na své předchozí otázky. Slušností je zde poděkovat. To se děje prostřednictvím udělení palce. Nějak ses za celou dobu, co ses zaregistrovala, nenaučila jej používat.
Pokud jde o krysaříka, doporučuji ti najít si na netu Sdružení chovatelů krysaříků a obrátit se přímo na ně. Adresu tam mají a spojení určitě najdeš. Podobnou otázku sem už opravdu nevkládej.

anonym

Osmiměsíční fena boxera je už ve věku, kdy se dají poznat vady. pokud se vám něco nezdálo, neměli ste si jí kupovat, co na to říct? Jistě to byla „výhodná koupě“ a potom jste s ní běhali po veterinářích. Doporučovala bych vám abyste se předem informovali na chovatelskou stanici a
k odběru štěněte si s sebou vzali někoho zkušeného. Nic z toho se ale netýká produkce psů bez rodokmenu.
O modrých krysařích a jejich potížích i odkazy si projděte zde:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/hledat/?q=mo­dr%C3%BD+krysa%C5%99%C3%­ADk&sort=1

iwrana

Přestante se do mě navážet jenom proto,že jsem vám nedala palec za odpověd,která mě nepomohla.A ta boxerka byla krásná,měla nádhernou hlavu.Byla jenom hubená a i náš veterinář si myslel,že se dobrou stravou spraví.Navíc to byla láska na první pohled.Psa s tak úžasnou povahou jsem pak už nikdy neměla.No toho krysaříčka nejspíš ještě pořizovat nebudeme.chtěli by jsme určitě nejdříve navštívit pár lidí,kteří je mají a na vše ze zeptat a také si jejich pejsky prohlédnout.

anonym

Vám asi ani pomoci není!
Laskavě se nenavážejte ani do mne ani do ostatních uživatelů! Já tady nejsem kvůli bodům, i bez toho Vašeho jich mám dost. Dostala jste několikrát zevrubnou odpověď i s odkazy jinam, odpovídala jsem Vám i na Vaše dotazy vnitřní poštou. To, že Vám to není nic platné, to nebude asi mojí nebo naší chybou. Začněte od sebe!
Tak jako na jiných poradnách, kam vkládáte totožnou otázku, Vám mohu hlavně poradit, že toto je poradna
a ne inzertní rubrika. Když už chcete zrovna Vy poučovat o pravidlech této poradny!

iwrana

A pro Očko:Palce uděluji odpovědím,které mě nějak pomůžou,jsou pro mě zajímavé,poučí mě,nebo když si myslím ,že odpověd je dobrá a pomůže jinému tazateli,nebo lidem,co si ji přečtou.PALCE DÁVÁM ZA PODLE MÉHO MÍNĚNÍ DOBRÉ ODPOVĚDI NA MOJE OTÁZKY I NA OTÁZKY OSTATNÍCH TAZATELŮ.Tak proč píšete,že jsem se je nenaučila používat?!!!