iceT

Seznam,atlas,cen­trum.....

to všechno lze při zřizování emailové schránky zvolit za zavináčem,ale je v tom nějaký rozdíl?

Nejlepší odpověď
quentos

jistěže je v tom rozdíl – pro spotřebitele zejména v kvalitě poskytovaných služeb.
Češi nadávají na Seznam, ale oproti americkým mailovým serverům je Seznam ráj. Měl jsem v Americe dopisovatelku, která snad co půl roku měnila doménu s tím, že daná doména „has become a shit“ – slušně přeloženo „už stojí za starou belu“. Za další půlrok se scéna opakovala. Sám jsem měl na americkém serveru taky mail – celých deset let. Co se stalo po deseti letech? „It has become a shit“… nakonec jsem vzal zavděk českým seznamem.

Další odpovědi
suaeda

Vyzkoušel jsem a stále provozuji hodně emailových schránek. Za ta léta, kdy jsem z netem začínal (už je to 17 let) „centrum.cz“ spolknul „atlas.cz“. Výborný a jednoduchý „post.cz“ a „email.cz“ zabral seznam. Tiscali stále jede samostatně, ale není nic moc. Na googlacké vlákna v mailu jsem si zatím moc nezvykl. Navíc nejvíce spamu chodí s domenou COM, kterou v mailech filtruji. Nyní používám hlavně seznam dále centrum a jsem spokojen. Mimo jiné jsem rovněž vyzkoušel i některé slovenské mailové servery.

zzzzz

Já teda používám Seznam. Je přehledný. Mám ho nastaven jako domovskou stránku. Líbí se mi i nabídka „spolužáci“. Ale když něco hledám, tak přejdu na Google.

Michal Kole

za zavináčem je jméno serveru.doména

to si libovolně zvolit nemůžeš. To je dané nastavením serveru poskytovatele ma­ilu.

Ty si můžeš zvolit jenom část před zavináčem (uživatelské jméno), ale taky jen dle nastavení serveru, někde vadí i tečky, podtržítka,…

Já...

Mám velmi podobné zkušenosti jako Suaeda.

Jako první jsem si zřídil Seznam.cz (před 17 lety), krátce na to Atlas.cz. Z toho jsem pak udělal svůj domovský mailbox. Před 3 lety ale začal silně „haprovat“ a byly s ním neskutečné problémy a vypadalo to na „has become a shit“. Proto jsem začal „zálohovat“ Volným.cz, alternativně pořídil i Email.cz a pro oficiální komunikaci zřídil i Gmail.com.

Seznam.cz mi k srdci moc nepřirostl, i když funguje naprosto perfektně…

Atlas.cz se nakonec v r.2011 rapidně zlepšil (očividně zásluhou a zákrokem Centrumu.cz), a tak jsem u něho, jako u mého hlavního mailboxu, zůstal…

Volný.cz má malou kapacitu, divnou grafiku, nic moc služby, ale jako záloha (jen pro důležitou poštu), dobrý…

A Gmail.com? Jeho pojetí stále nemohu přijít na chuť a ne vždy mi korektně funguje. Nemám ho vůbec rád, ale musím ho – ze služebních důvodů – mít…

Pro Michal Kole: nepochopil si dotaz správně – za zavináčem si skutečně můžeš libovolně zvolit vše – vše z toho, co ti nabízí, svým nastavením serveru, PRÁVĚ TEN poskytovatel mailu… Tedy si můžeš vybrat mezi např. Seznam.cz, nebo Atlas.cz, nebo Centrum.cz, či snad Email.cz, anebo Volny.cz, event. Gmail.com, atd., atd.
To všechno přece LZE, při zřizování emailové schránky, ZVOLIT za zavináčem…!

😉

Emefej

Pro důležitou poštu bych v žádném případě nepodporučoval žádné free služby. Pro nedůležité věci používám mnoho let e-mailovou schránku na inmail.cz.