_136

Severovýchod USA bičuje sněhová bouře. Jak je tedy možné, že v České republice není ani 1 cm sněhu?

Nejlepší odpověď
zjentek

Protože ČRdel neleží na severovýchodě USA!

Další odpovědi
NoFear

Protože USA je trochu jinde a dál. ;) U nás dneska náhodou sněžilo, skoro celé odpoledne a večer a zítra má taky (respektive dneska, protože už je ráno – má pršet, sněžit a pak celkem solidně mrznout). Aktuálně a většinu dne jeden stupeň nad nulou, takže to téměř hned taje, ale po svátcích má už mrznout i sněžit.
V Káhiře je 20 °C a na Sahaře jsou písečné bouře. Jak je možné, že tady skoro mrzne a není tu ani trocha písku? :DD Asi proto, že to s námi nesouvisí a je to někde jinde? OK, uznávám, USA a ČR – je to stejný podnebný pás (jako plno jiných státu a celkem velká rozloha), ale i tak je to jiná část světa, nějaká ta velká louže a „kousíček“ k tomu. Celkem dálka.
Takže nevím, proč by na severovýchodě USA nemohlo mrznout a tady být nad nulou.

dubraro

Jestli to nebude tím, že USA jsou (skoro) na druhé straně světa.

led

Pretože teplý Golfský prúd odcestoval k Európe…
pretože severovýchod USA je nechránený východným a severným vetrom od veľkej vodnej plochy severného Atlantiku…
Pretože pohoria odkláňajúce studené severné vetry a mokré východné vetry sú až ďalej západne od pobrežia…
Pretože skutočné klimatické pásma nie sú ako namaľované pomocou rovných čiar na mape, ale na ich „tvar“ vplýva zvrásnenie zemského povrchu…
Pretože k pochopeniu tohto problému si stačí otvoriť učebnicu zemepisu z 2.stupňa základnej školy (1.stupňa gymnázia)…
Pretože Zem nie je Mars…
Pretože…

hapiky

Je paradoxní, že jsme schopni vysílat sondy mimo naší sluneční soustavu, „dobýt Měsíc či Mars“, ale ovlivnit počasí na Zemi ještě dlouho nebudeme umět.
Problém je, že ani neumíme komplexně vysvětlit jak a proč vznikají bouřkové či jiné mračna. V neposlední řadě je tu oteplení o kterém ani nevíme, jestli za to může lidská činnost, nebo nějaký periodický cyklus.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.