Heřman

Šetříte doma? Jestli ANO tak jak, jakým způsobem šetříte.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
www

Ano

Především v elektřině žádný pohotovostní režim, někde úsporná žárovka a kde není, zhasínat. New lednice i TV, staré stejně dosluhovalo a spotřeba jako kráva 🙂.
Teplo-radiátory na optimum, místo koupání občas sprcha, já vždy. Neumývat nádobí pod tekoucí vodou.
Voda studená-new splachovač.

Další odpovědi
Drap

Ano

Snažím se. Nedá se říct tam či onde, zkrátka pokud to jde tak všude. Neni to ani tak z potřeby šetřit, jsem tak vychován a je mi líto všeho co přijde nazmar. Než cokoli zahodím, snažím se to ještě nějak využít.

Kazík

Ano

Zatáhnu si topení a neplýtvám vodou :)

Illines

Ano

Rekla bych , ze se da skoro vse nejakym zpusobem zuzitkovat ,od jidla pocinajici ,stare obnosene veci treba zpestrit ci neco z kusu usit ,i z toho co uz nefunguje ,je vzdycky k necemu zapotrebi napr.kabel si zastrcka atd.Take jsem k tomu byla vychovana.

hanny 2

Ano

Nesvítím zbytečně /teda snažím se/,nevyhazuju jídlo /to nesnáším/,nekupuju blbosti,sprchuju se,ale nádobí pod tekoucí vodou umývám – hrabat se ve špinavé vodě teda nebudu /fuj/.

Andělé

Ano

Všude co to jde.
V celém bytě mám úsporky,zhasí­nám,kde to jde,topení ted v mrazech fachčí,ale také se ho jinak snažím mít na mín.
Věci po dětech prodávám v bazaru,ale s jídlem tj.nejtěžší,děti stále potřebují pořádnou stravu,ale snažím se i „z prdu udělat kuličky“…:-)

Jikra

Ne

Já co jsem v důchodu už to neřeším.Proč?Pro­tože sem zjistil že sem stejně nikdy nic neušetřil a platím čím dál víc. Mimo vody,u které mám pořád stejnou spotřebu díky chytré pračce a myčce nádobí,stoupá spotřeba jak elektřiny tak i plynu a tak samozřejmě i plateb.U plateb je to o nenažranosti společností u spotřeby např.plynu je to dané tím že čím jsem starší tím víc jsem zimoumřivější a potřebuji větší teploučko a s elektřinou je to tak že přibývají různé spotřebiče a strojky no a já se ve finále přece nebudu doma ploužit při 25watových blikačkách kór když mi doma mimo PC ještě mlaskají dvě víc jak metrové plazmy.
Takže jak praví klasika „zanech marné naděje“.No a nakonec ten důchod za něco utratit musím,né.

dudu

Ano

Uplatňujeme tzv. „chozraščot“, což v praxi znamená, že:
a/ každá vložená koruna do zbytných výdajů musí přinést efekt – třeba investice do zatepení bytu dosáhnout úspory v nákladech na vytápění, avšak koupi nových záclon lze zatím odložit,
b/ odpovědně zvažujeme všechny výdaje na stravu a pochutiny, ošacení, kulturu, telekomunikace, cestovné, dárky, rekreaci, atd.
Ideálem je maximalizace příjmů a objektivizace nákladů a základem rozpočet domácnosti na zadaný časový horizont a jeho výstup, který vymezuje finančních kázeň členů domácnosti. Pochopitelně nade vším jsou nadřazeny výdaje na splátky úvěrů a hypoték.
Nutná je pravidelná a hlavně objektivní analýzy současného stavu a poté kolektivní dohoda o dalším postupu – chování členů.

anonym

Ano

Šetříme vším možným.Vodou – z pod umyvadla vyndaný sifon a voda se chytá do kbelíku..splachu­jeme s ní záchod, zrovna tak po koupání vybrat vodu z vany do kbelíků a také na splachovaní záchodu, z pračky též voda na splachování.E­lektřinou – vždycky a všude zhasínat (na chodbě a záchodě 40w žárovky) nezapínat rádio či televizi když to nikdo neposlouchá a nedívá se, je blbost mít něco zapnutého aby to tvořilo kulisu, všechno žere proud(nemít zapnutý pohotovostní režim), z jídla nevyhodíme nic (každému dát na talíř kolik sní, popřípadě méně, protože přidat si může vždycky, ale když mu to zbyde na talíři, tak to po něm už nikdo nedojí, pokud zbyde něco málo v hrncích, všechno se dá do mrazáku, sníst se to pak může kdykoliv (já směnuji, tak si to pak beru do práce a tam ohřeju v mikrovlnce), staré hadry či boty jdou použít ještě na zahrádku či na nějakou špinavou práci (ve vlastním baráku se vždycky najde špinavá práce).
Všechno co hoří proženu kotlem (nikdo nám nepřidá na ekologické topení), přes léto chodit do lesa na dřevo, šišky atd.
Zkrátka šetřit se dá na všem, jen chtít.
To za komunistů jsme takhle šetřit nemuseli.Za vodu byl paušál a za elektriku 0,30Kčs za 1kwh.

pizlicka

Ano

kazdy tri mesice volame do elektrarny,kdy je levny proud na bojler.to totiz neni denni,nocni,ale je to odpoledne2hodi­ny,vecer2hodi­ny v noci2hodiny.a kazdy tri mesice se to meni.musim rict,uspora je obrovska.dale pak usporne zarovky a kdyz nejsme doma,wafky davam na minimum.

tekumseh

Ano

IK

Ne

Dorostla mi dcera, takže teď šetřím akorát nervy když jí pošlu s nataženou rukou za tatínkem. Šaty na ples, na holičku…
Koupila jsem si měřič el. spotřeby a zjistila jsem že některý odběr je tak nízký že ho měřič ani nezaznamená. Nová lednička oproti té 30 let staré ušetří ročně jen 400,–
Tak šetřím životní prostředí tříděním odpadu. Na víc se nezmůžu.

dudu

P.S. Nevěřte všechno dědkovi, ta moje si to stejně dělá po svém!!

dudu

Děvčata, vy jste se do mně ale pěkně obula. A nejhorší je, že máte velké sympatie mojí paní domácí. Holt baby se zase jednou sčuchly!

hanny 2

dudu já jsem si říkala,že to máš nějak podezřele moc vymakaný!

Andělé

Žejo Hanny2,také jsem si říkala,jak to u Dudu pěkně mají vymakaný…:-D

hanny 2

Andělé – to víš,chlapům moc věřit nemůžeš!!!Však to sám napsal,že dudu?

Andělé

Hanny2,svatá pravda,chlapi jsou ukecanější než my ženský,žejo dudu?:-D))

Andělé

Tak Jikra,Vám jsem se tedy fakt od srdce nasmála…takováhle úvaha se mi moc líbí…:-D))