Pokročilý

Setkáváte se často s lidmi, kteří neuznávají jiné myšlenky?

V čem může být zdroj tohoto postoje?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pár takových znám. Můžou to být fanatici nebo lidé zneuznaní, frustrovaní, zakomplexovaní, léčící si své poraněné ego. Nepoznal jsem to na mnoha lidech, protože na první pohled se to poznat nedá. Moudrý člověk je schopen připustit si i jiné názory a je schopen o nich i diskutovat, třeba v otázkách náboženství. Přesto i v moudrém člověku může přetrvávat určitý animální odpor, tedy odpor nevysvětlitelný (idiosynkrazie). Například odpor k buzerantům.

Další odpovědi:

Zlatý

Moc často ne, jelikož se s takovými lidmi téměř nestýkám. Mám ráda, pokud lidé mají jiný názor, jiný postoj k aktuálním problémům, ale dokáží si to se mnou v klidu prodiskutovat a uznají nejen to svoje, ale i moje. Fanatik, který vždy prosazuje to svoje, mi připadá spíše jako hlupák, "nejchytřejší" na světě. :-))

Stříbrný

Občas. Bohužel jsou to často důchodci, kteří ke světu přistupují stylem "moje zkušenost říká ..." (nebo někdy se zaštítí "selským rozumem") a nechtějí slyšet jiný názor ani argumenty.

Stříbrný

Nesetkávám, ale bude spíše tím, že jsem samotář a s lidmi se obecně setkávám málo. Pokud ale na takového narazím, tak se s ním prostě nebavím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5954
Zlatý led 3192
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2760
Zlatý briketka10 2502
Zlatý Kepler 2375
Zlatý marci1 2064
Zlatý quentos 1764
Zlatý mosoj 1626
Zlatý iceT 1617

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.