Kelt

Setkali jste se v poslední době s těmito potravinami?

Po roce 1989 jsem se nesetkal s těmito potravinami
Jablečný mošt – býval v 0,7 skleněné láhvi, stával 2,55 Kč a byl sladký.
Bonbony – ve žluté plechové krabici ve tvaru válce. Oddělal se vrch a byly tam nezabalené matné bonbony ve tvaru hašlerek, měly různou barvu – žlutá, červená, zelená a pod. Stávalo to kolem 11 Kč.
Mléčný drops – sáček, kde byly nezabalené hnědé bonbony, sladké, vypadaly jako ploché hašlerky.
Možná se objevily toto potraviny jako retro, možná se prodávají pod jinou značkou. Kdo se s tím setkal a kde bych to mohl koupit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ty bonbóny v plechovkách (ve žluté se prodávala letní směs,
v modré zimní) chutnaly lépe než Bon-pari a jim podobné.

Dobré bývaly i ty hnědé.

Ještě jsem mívala ráda žluté a pomerančové půlměsíčky
s citrónovou a pomerančovou příchutí.

Bohužel žádné z nich nepotkávám.

Jablečný mošt postrádám, jablečný džus není úplně totéž.

Další odpovědi
Kajoch

Jablečný mošt ve sklenici se už asi nevyrábí,stejně jako Pribinka.Já měl rád i bonbony kafíčka,která byla v sáčcích hnědá a zelená ve tvaru kávových zrn.Stála 2 Kčs.
Něco jako letní směs, lze koupit ve skleněné dóze v Lidlu.Pro mne je dobré,že se sem tam objeví tzv.pendreky z lékořice,které mám rád už od dětství.Škoda jen,že údajně jejich konzumace zvyšuje krevní tlak.

Kepler

Jablečný mošt vyrábí spousta regionálních moštáren, ale nevím, zda je k dostání všude. Tvrdé cukrové bonbóny s příchutí a barvivem (typu Bon Pari) je taky dost a kdekoliv. To poslední přesně nevím, byly čtvercové měkké karamelky, co se krásně lepily do zubů. Asi se dělají taky, ale nemám přehled, já mám rád maškrtky jiného typu…:-)) Jinak retro potraviny pravidelně nabízí Lidl, ale jestli i tuto sortu, to nevím.

Klaproth

Jablečný mošt ve skleněné láhvi se u nás běžně prodává, ale stojí „trochu“ víc, než 2,50.

dubraro

Jablečný mošt se dnes prodává v tří nebo pětilitrové krabici, například v Kauflandu nebo Hypernově.

Dochy

A teď jsem si vzpomněl, že u nás v takové trochu zvérázné prodejně zboží všeho druhu (nejblíže má asi k domácím potřebám) prodávají i mošty ve skleněných tuším litrovkách, ceny podle druhu asi od 35,– (nejlevnější obyč jablko, pak různé směsky s brusinkou, višněma, atd.)

Dochy

Kepler: Karamely jsou těm hnědým chuťově podobné, ale to o čem píše Kelt byli tvrdé cucací bonbóny (tvrdé jako bonpari, ale chuť podobná karamelkám). Myslím že se to jmenovalo „sladomléčný drops“ a co pamatuju tak i tvar odpovídal bonparům – ale nejsem si jist zda byli balené jednotlivě jako bonpari nebo jen volně v sáčku.