Stříbrný

Setkali jste se v poslední době s těmito potravinami?

Po roce 1989 jsem se nesetkal s těmito potravinami
Jablečný mošt - býval v 0,7 skleněné láhvi, stával 2,55 Kč a byl sladký.
Bonbony - ve žluté plechové krabici ve tvaru válce. Oddělal se vrch a byly tam nezabalené matné bonbony ve tvaru hašlerek, měly různou barvu - žlutá, červená, zelená a pod. Stávalo to kolem 11 Kč.
Mléčný drops - sáček, kde byly nezabalené hnědé bonbony, sladké, vypadaly jako ploché hašlerky.
Možná se objevily toto potraviny jako retro, možná se prodávají pod jinou značkou. Kdo se s tím setkal a kde bych to mohl koupit? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ty bonbóny v plechovkách (ve žluté se prodávala letní směs,
v modré zimní) chutnaly lépe než Bon-pari a jim podobné.

Dobré bývaly i ty hnědé.

Ještě jsem mívala ráda žluté a pomerančové půlměsíčky
s citrónovou a pomerančovou příchutí.

Bohužel žádné z nich nepotkávám.

Jablečný mošt postrádám, jablečný džus není úplně totéž.

Další odpovědi:

Pokročilý

Jablečný mošt ve sklenici se už asi nevyrábí,stejně jako Pribinka.Já měl rád i bonbony kafíčka,která byla v sáčcích hnědá a zelená ve tvaru kávových zrn.Stála 2 Kčs.
Něco jako letní směs, lze koupit ve skleněné dóze v Lidlu.Pro mne je dobré,že se sem tam objeví tzv.pendreky z lékořice,které mám rád už od dětství.Škoda jen,že údajně jejich konzumace zvyšuje krevní tlak.

Zlatý

Jablečný mošt vyrábí spousta regionálních moštáren, ale nevím, zda je k dostání všude. Tvrdé cukrové bonbóny s příchutí a barvivem (typu Bon Pari) je taky dost a kdekoliv. To poslední přesně nevím, byly čtvercové měkké karamelky, co se krásně lepily do zubů. Asi se dělají taky, ale nemám přehled, já mám rád maškrtky jiného typu...:-)) Jinak retro potraviny pravidelně nabízí Lidl, ale jestli i tuto sortu, to nevím.

Stříbrný

Jablečný mošt ve skleněné láhvi se u nás běžně prodává, ale stojí "trochu" víc, než 2,50.

Stříbrný

Jablečný mošt se dnes prodává v tří nebo pětilitrové krabici, například v Kauflandu nebo Hypernově.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

A teď jsem si vzpomněl, že u nás v takové trochu zvérázné prodejně zboží všeho druhu (nejblíže má asi k domácím potřebám) prodávají i mošty ve skleněných tuším litrovkách, ceny podle druhu asi od 35,- (nejlevnější obyč jablko, pak různé směsky s brusinkou, višněma, atd.)

Zlatý

Dochy

Kepler: Karamely jsou těm hnědým chuťově podobné, ale to o čem píše Kelt byli tvrdé cucací bonbóny (tvrdé jako bonpari, ale chuť podobná karamelkám). Myslím že se to jmenovalo "sladomléčný drops" a co pamatuju tak i tvar odpovídal bonparům - ale nejsem si jist zda byli balené jednotlivě jako bonpari nebo jen volně v sáčku.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 652
Zlatý marci1 358
Zlatý gecco 308
Zlatý annas 298
Zlatý mosoj 277
Zlatý hanulka11 271
Zlatý Kepler 233
Zlatý briketka10 180
Zlatý ivzez 177
Zlatý Lamalam 146

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.