Avatar uživatele
BEAES

Setkali jste se v nemocnici někdy se zdravotním klaunem?

Po jeho estrádě většinou děti ožijí a smějí se. Myslíte, že smích léčí?
Doplňuji:
Bohužel si to nemusím představovat, zažila jsem to, když jsem se synem trávila docela dost času na JIP, moc to dětem pomáhalo,vždy se na klauna moc těšily,chodil pravidelně jednou týdně, vystoupení měli vždy perfektně připravené, dokonce dětem rozdali i nějaké dárky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: BEAES

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, anonym, BIGFOOT před 4987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

ano smích léčí,a klauni na dětském oddělení je dobrá věc,představte si že vám leží dítě v nemocnici,stýská se mu a tak pláče a díky tomu mu i většinou stoupne teplota,pokud je dítko uvolněné,nemá strach tak i líp spolupracuje jak s lékaři tak se sestrami

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Ne, protože nechodím do nemocnice.
Smích léčí, proto to praktikují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já jsem povaha veselá a mohu potvrdit že opravdu smích léčí.Jinak s klaunem jsem se osobně v nemocnici ještě nikdy nesetkala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Nesetkala, ani jsem neslyšela, že by o něm někdo mluvil, že na odd.byl.
Ale moc jim fandím.
Je to skvělá věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

V nemocnici ne, ale znám jednoho, který to dělá, ještě dětem kreslí obrázky. Říká, že je to náročné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Smích a veselá nálada v člověku vyvolává kladné emoční pocity a mizí strach,napětí,dítě jinak vnímá nemocnici-lépe a tak se mu tolik nestýská po mamince a tatínkovi,méně mu vadí různé hadičky a přístroje. Pak usíná s malinkým panáčkem nebo zvířátkem a určitě mu poví co říkal klaun.Takže je návštěva u dětí nutná a nedá se zjednodušit na otázku: Smích léčí?Kéž by bylo takových klaunů víc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Za mých mladých let to nebylo.Já jsem ještě zažil sestřičky, řádové v černých uniformách. Ale pro děti to musí být úžasný zážitek, a hlavně zmněna, mají se na co těšit a tak jim to lépe utíká.
Ani pro staříky v domově důchodců to nemusí být špatné četl jsem o tom že to používají v nějakém domově ve Francii.

před 4972 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví