Setkali jste se u králíků s kokcidiózou a jaký to mělo průběh?

Odpovědi
anonym

Ano setkal,ještě když jsem byl členem čsch a měl jsem přes 115kousků na zahradě.Jde o jedno z nejčastějších parazitárních onemocnění králíků způsobované prvoky rodu Eimeria.
Králík hubne,žbluňká v něm,nemá chut k jídlu.po zabití flíčky na játrech.
Tady kousek k přečtení,nechce se mi to rozepisovat.
http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/hospodar­ska-zvirata/kokcidioza-kraliku-jak-se-projevuje-a-leci-jak-kokcidioze-predchazet/
Jako prevenci použij sulfadimdin,dávej ke krmení pelyněk černobýl.