annas

Setkali jste se s tzv. Růžovou linií?

Četla jsem o ní v knize Šifra mistra Leonarda. Hlavní hrdina po ní kráčí v Paříži a hledá Ježíše Krista.

Co znamená?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde jsem se dočetla moc zajímavé věci, které jsem nevěděla
. Dan Brown déle píše, že Rosslyn pochází z Roslin, což je původní jméno vesnice, kde byla kaple postavena. A samotné Roslin pochází Rose Line neboli Růžové linie, což je podle Browna tajné jméno bývalého pařížského poledníku a také linie růže, line Máří Magdaleny. Zbývá jen dodat, že ani v ezoterické literatuře výraz "růžové .....

Zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/2823-po-stopach-tajemstvi-leonarda-da-vinci-kostel-saint-sulpice-6/

Další odpovědi
Arni

Hanulka 11 má svatou pravdu – stejně jak Svatý grál.
Jen jsem chtěl dodat, že jsem se po ní neprošel, za to jsem se setkal s Růžovou šípkou a po žádné linii ani v Louvru ani pyramidě vzhůru nohama jsme necourali, zato jsme dělali jiné věci. Inu hold Růženka. Nota bene šípková.
:) :)