Setkali jste se s tím, že by vám při platbě kreditní kartou obchodník účtoval víc než při platbě debetní kartou ?

Neptám se na rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, ten je mi samozřejmě znám, zajímá mne proč v tom vidí rozdíl obchodník ? Tuto zkušenost jsem udělal s leteckou společností, rozdíl byl docela významný (několik set korun). Čím je to způsobené, v rozdílech poplatků provozovateli platebních terminálů u těchto dvou typů karet ?

Odpovědi
anonym

Nemám důvod tvému tvrzení nevěřit, ale přesto je považuju za neuvěřitelné

  • obchodník, pokud vím, nepozná, zda je ta karta debetní či kreditní
  • jak jsi přišel na „rozdíl“ v ceně při použití různých karet
  • rozdíl ve výši platby může být také způsoben poplatky za použití karty (mohou být různé u různých vystavitelů karty či různých typů účtu) *)

___
Pokud ´nezkoušíš´ nějakou ´hypotézu´, zajímej se u vystavitele (či vystavitelů) daných karet (tedy – pravděpodobně, bank/y).
___
*) jediné, co mne v tuto chvíli napadá, že ovlivňuje výši platby (nikoli poplatků) je kurzový rozdíl – pokud jsou (byly) karty vedeny v rozdílných měnách

pusinka50

poplatky ti účtuje banka a ne obchodník. Dojdi se informovat přímo na banku, u které máš kreditní a debetní kartu, jaké poplatky si počítají za co. Může to být velmi rozdílné. například u Union kredit mě pokutovali za to, že jsem v měsíci nic nečerpala z debetní karty, 30 korunami. okamžitě jsem šla doplatit úvěr a zrušila debetní kartu.

Dochy

Osobně bych spíš očekával slevu při použití nějaké určité kreditky. Něco jako má třeba nějakou dohodu Citibank s ČSA a mají, nebo alespoň měli CITI ČSA kreditky…
Nejsem si jist, zda obchodník (obecně) pozná zda je placeno debetní či kreditní kartou…