annas

Setkali jste se s falešnými bankovkami?

Dnes ráno jsem vyslechla ve zprávách regionálního studia Českého rozhlasu, že je v Moravskoslezském kraji nejvíc padělaných bankovek. Já jsem ji ještě v ruce nikdy neměla, ale při podezření budu postupovat podle návodu:

Abychom mohli s určitostí stanovit, je-li bankovka pravá, spálíme ji. Popel musí být bílý a nesmí vážit více než 1,5 miligramu. Když ho rozetřeme na čtvrtku bílého papíru, nesmí ji vůbec pošpinit. Vyhoví-li bankovka těmto podmínkám, je pravá a můžeme ji bez obav použít!!!

Dobrá rada, ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes už ne,před lety každý den.Hlavně při tisknutí.

Další odpovědi
anonym

dobrá rada 🙂 .. ale za stovku se dá pořídit UV Tester bankovek na klíčenku, to by mohlo být lepší řešení, bankovka zůstane ještě chvíli použitelná, než se dostane do ruk dalšímu vášnivému hledači padělků 🙂

panenka

Zatím jsem se s falešnými bankovkami nesetkala.

Jahoda

😁 Vynikající rada.

Jinak já jsem se s falešnými bankovakami ještě nesetkala. Většinou platím kartou, ale pokud to někde nejde, musím vzít do ruk papírovou podobu. 😉

mosoj

Každá bankovka má více ochranných znaků. Je dobré se je naučit na bankovce najít. Buďte rádi že jste ji nedostali. V tom případě černý petr Vám zůstává v ruce a žádnou náhradu nedostanete. Ještě na Vás budou koukat jako na podezřelého.

anetadela1

Setkala v obchodě, vedoucí nám úkázala jak vypadá falešná stokoruna, kterou právě přijala kolegyně pokladní. A jelikož ji prý nemělo smysl jít dát do banky, tak ji vrátila do oběhu. (to bylo zhruba před 8mi lety)

blondajk

:DDD Geniální… Asi pak vstane z popela. Ale na určení pravosti existují speciální fixy. Stojí na netu kolem 150 Kč. S falešnými penězi jsem se zatím nesetkala, jen s neplatnými, a to už vícekrát. Pracuji s penězi, tak se mi je lidi snažili párkrát udat…

nabubindes

ano, každou chvíli se na pumpě snaží někdo zaplatit falešnou bankovkou. smutné je že jsem ji npř.v min.dostal v KB! to byl fofr, až kamerový záznam je přesvědčil že bankovka tam skutečně byla. mám raději když lidi platí kartami.

anonym

Nikdy jsem se s falesnymi penezi nesetkala,jen s proslymi a to bylo taky neprijemny,vas navod,kdyby nahodou je supr.Nabidnu ho kazdemu,o kom si myslim,ze by jej mohl vyzkouset..