Setkali jste se někdy se slovem „VOMITOVAT“?

Význam znám,je to zvracení,ale nikdy jsem to za svůj život mezi lidmi neslyšel používat.Až teď v jednom filmu s Bolkem Polívkou.
Děkuju za příspěvky.

Nejlepší odpověď
marci1

Vomitus je odborný název ( lat. ) pro zvracení. Vomitovat = zvracet.

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/vomitus

Další odpovědi
iceT

Nikdy jsem neslyšela,pro tuto činnost znám květnatější slova.:-)

jáára

slyšel jsem to několikrát.

sám používám „blít“

PetrXY

Vzpomněl jsem si na jeden vtip – .....po podnikovém večírku všichni zaměstnanci blili, pouze pan ředitel zvracel.....

bububabu

Francouzsky zvracet se řekne vomi. Bolek měl za ženu francouzsku tak možná tam to vzniklo :)

annas

Vomitovat patří do studentského slangu. Latinský výraz vomitus byl počeštěný tím, že k němu byla přidaná česká přípona -ovat.