Setkali jste se někdy s tímto pojmem?

Dobrý den, setkal se někdy někdo s následujícím pojmem?Transme­diální komunikace…Pokud ano, prosím, o jeho definici:)

Nejlepší odpověď
annas

Setkala jsem s tímto pojmem u J. Cimramna, který je nazývaný transmediálním bohem z přelomu 19. století 20. století.

Jasné znaky transmediální komunikace – jedna z definic H. Jankinse tohoto procesu: „Proces, kdy je fiktivní prvek šířen napříč médii za účelem jednotné a koordinované zábavy." Projdeme všechny cesty, všechny materiály, všechny zdroje, abychom se něco dověděli. Samozřejmě nejde jen o zábavu.

Více
http://medial­niproroci.blog­spot.com/2011/12­/jara-cimrman-transmedialni-buh-z.html

Další odpovědi
mosoj

Nehledal jsem. Jenom uvažuji. Vím co jsou transkontinentální lety ( lety mezi kontinenty).
Transmediální komunikace by mohla být komunikace mezi různými médii.