autacek

Setkali jste se někdo ve vlastní zkušenosti se zneužitím osobních údajů?

A pokud ano, jak závažné to hodnotíte a jak konkrétně k tomu došlo?

Odpovědi
hapiky

Ano. I takový nevyžádaný email je zneužití O.Ú, nebo dopisy tipu: Projevil jste ať už přimo či nepřímo zájem o náš výrobek apod, pozvánky k presentaci apod.šmejdi atd…Teď už toho není tak často jako dřív, ale občas se nějaká ta charita ještě ozve.

mosoj

Tobě nechodí spam či otravné telefony?

anonym

ano, ale pouze pro marketingové účely (typické prodávání kontaktu spolu s tisíci dalšími telemarketingovým šmejdům). Nic závažného to asi nebylo, ale kdybych tomu mohl nějak efektivně bránit docela bych to uvítal. Je to hodně otravné.

ivzez

Ano. Nevyžádané e-maily a telefonáty.

Považuji to za stejně závažné jako porušení
kteréhokoliv jiného zákona.
_______

Naštval mne Seznam.cz. Nejenže jeho nové podmínky
podle mne nejsou dostačující, navíc mi v sobotu a neděli
do schránky doručil spam, což před GDPR nedělal…

anonym

Setkal jsem se už i se situací kdy někdo zkoupil levně velkou databázi emailů a telefonních čísel ale neznal jména těch lidí ani jejich adresy … obvolával zřejmě všechny včetně mě a snažil se tyto údaje do databáze doplnit aby ji mohl prodat dál za vyšší cenu. Takže to probíhalo nějak tak „Dobrý den“ … „Dobrý den pane…“ zoufale čekal až se představím aby mohl údaj hned vyplnit do kolonky „je mi líto neznám vaše číslo představovat se nebudu dokud nezjistím o co vám jde“ … a zavěsil.

anonym

Případ byl popisován na lupa.cz najdu odkaz