Brytass

Pomůžete s vytvořením slova podle daného schematu?

Zdravim, potreboval bych pomoc s vytvorenim slova, kdyz mam nasledujici schema:

prefix-koren-slovotvorny sufix-koncovka

Predem moc diky.

Tak treba: vyskladňování?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste vytvořit sám, napište slovo do doplnění otázky. Zkontrolujeme, případně opravíme.

Jinak se slovotvorný rozbor nenaučíte. Přece se říká – cvik dělá mistra!

--
Ujasněte si pojmy, které jste se ve škole učili.

kořen (slovní základ) – vyjadřuje význam slova
prefix – předpona
slovotvorný sufix – přípona – při skloňování nebo časování se nemění, vyjadřují význam celého slova nebo slovního tvaru, protože jsou součástí – např. zdrobňující přípona – loď-k-a; Morav-an-k-a
koncovka – je na konci slova a mění se při časování nebo skloňování

Vy-sklad-ň-ová -n-í – ová – je kmenotvorná přípona. Podst. jméno je odvozené od slovesa vyskladňovat – to od vyskladnit.