Ugo

Poradíte s výběrem komponentů do sestavy PC? Viz doplnění otázky.

Zdravím,
potřebuju poradit s výběrem komponentů. Mám jen novou grafickou kartu (2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050) a tu si asi ponechám.
https://www.czc­.cz/233925,229476,241089­,192299,258329,110330/ko­dy
Tady mám nějakou sestavu, jaká se mi docela líbí, ale nevím jestli je dobrá, jestli není ještě nějaká lepší :D
A taky vůbec nevím jaký zdroj mám koupit. Starý zdroj mám jen 400W, to je asi málo co.
A chladič asi nepotřebuju ne?
Děkuji za názory a rady 🙂

Sestava do PC

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
anonym

energeticky nejnáročnější komponenty v PC jsou typicky grafické karty a zrovna GTX 1050 není až takové dělo aby vyžadovala silnější zdroj než 400W, domnívám se, že ho nebude nutné měnit. Já mám 400W zdroj i s grafikou GTX 1060 a dvěma klasickými pevnými disky, takže asi tak…

Jinak ryzen 5 2600 je dnes velmi dobrá volba, proti ssd samgungu nelze nic namítat mají dobrý poměr cena/výkon, základní deska ok, 16GB paměti je rozhodně výrazný nadstandard, ale neuškodí, na skříni nezáleží a 1TB disk je vhodné doplnění malého SSDčka navíc WD patří skutečně mezi ty výhodnější opět poměrěm cena/kapacita. Za mě je to dobrá sestava.