Michal Kole

Servíruje se polévka jen před hlavním chodem k obědu nebo i před slavnostnější večeří ?

Vím, že večer by se mělo jíst střídmě, ale když je večeře dříve, tak by to nemuselo vadit, protože tělo bude mít čas to strávit.

Nejlepší odpověď
Drap

Může se i k večeři. To záleží na tom kolika chodové chceš jídlo mít.

Další odpovědi
Lamalam

Můžeš i k večeři, můj děda jí i snídá.

Nuk nuk

Pokud jde o slavnostnější jídlo, ať už oběd nebo večeři, má většinou nejméně dva chody až tři chody. Obvykle předkrm nebo polévka, hlavní chod a dezert. V případě večeře se ale servírují spíše lehčí jídla – první chod je tedy lehký salát, pokud polévka tak spíše vývar apod.

elektrikář

Ono záleží na zvycích každé rodinny. U nás se slavnostně narovnaly talíře a příbory.Použila se polévková mísa. Záleží kolik si jí každý strávník nandá.