Rylon

Server pomoc…

Potřebuji pomoc. Jestli víte jak je na školách server kam se žáci vlastně řihlašují že tam je spousta uživatelů na tom serveru? Jde o to přihlásit se kdekoliv na škole na svůj účet. Chtěl bych prosím vědět jak se to nastavuje. Servery mě hodně baví tak bych to chtěl zkusit doma.

Nejlepší odpověď
anonym

Musel bys mít doménový kontroler (server) – máš?
😉
Tzn. dedikovaný počítač (aspoň trochu slušný) a na něm nainstalovaný (pro Win) MS Windows Server (klidně stačí např. stařičký NT – na zkoušku).
Do domény pak připojíš počítače, vytvoříš doménové uživatele (uživatelské účty), ´něco málo´ ponastavuješ – a je to…
Na hraní báječné…
😉

Další odpovědi
Hamon

Přesněji musíš mít nějaký LDAP nebo něco, co jej nahrazuje (např. u Novell Netware). Active Directory je MS implementace LDAPu, ale nějakou jinou implementaci můžeš rozchodit i na linuxu nebo třeba na XP.
LDAP obsahuje databázi uživatelských účtů, tj. umožňuje ti přihlašovat se na víc počítačů se stejným pověřením, ketré se ověří v LDAPu.
Ale jestli myslíš přihlásit se a ještě mít všude stejná data (Plochu atd.), budeš se muset ještě podívat na roaming/cestovní profily.
Obávám se ale, že téma je až moc obšírné na vysvětlení zde. Doporučuji začít s knihami pro získání základního přehledu, který pak můžeš rozšířit na Netu.