Airien

Proč mi nefunguje internet – Server DNS není k dispozici?

Koupila jsem si nový notebook a nefunguje mi na něm internet. Píše mi to: server DNS není k dispozici. Načtu stránku vždycky tak na dvě minuty a pak to nejde. Nevíte někdo co s tím? Notebook mám 2 dny.

Odpovědi
anonym

Podívej se do smlouvy. Kdysi měl Karneval, než jej koupilo UPC, nastavení DNS a další brány, včetně IP ve smlouvě. Podle toho se nastavil přístup na net.

MK44

Vypadá to nejspíš na problém s připojením. Špatný, nestabilní signál. To byste ale musela popsat, jak se připojujete k Internetu.
Další možností je, že providerovi padá server, ale to by měl vyřešit do řádově desítek minut.

mosoj

No to bude vědět tvůj poskytovatel inetu. Ten musí nastavit účet přes heslo, které zná jenom on. O tom jaké máš připojení jsi se nezmínila.
Free inet ti ale půjde.

ivzez

Zkuste v protokolu TCP/IP změnit původní servery DNS
na DNS od Google (free) nebo Open DNS
(poskytovatelů free DNS je více).

Pozor!
Nemáte-li s tím zkušenosti,
radši se na někoho obraťte!