Chandler

Seriál na 1 DVD

Mám jeden seriál na 10 DVD ..dalo by se nějakým programem zmenšit velikost těch epizod (videí) tak, aby tam zůstala stekná kvalita a celej seriál mohl se všemi sériemi (které mám momentálně na 10 dvd) nahrát na jedno DVD ? Vypaloval bych to na 8 GB dvd ..

Nejlepší odpověď
anonym

jde to už celé roky, a dělá se to poměrně běžně. Na bittorrentu už tyto seriály najdete právě v takovém formátu, který vám umožní vypálit celou sérii na jediný DVDisk, přitom ztráty kvality si ani nevšimnete … zvláštní, ale je to tak … vysvětlím, jde tu totiž o efektivitu samotné komprese videa která prodělala značný vývoj od vzniku DVD standardu.

DVD formát totiž používal a implicitně stále ještě používá ve své době sice dostatečnou ale dnes už rozhodně neefektivní kompresi videa mpeg2 … video při použití mpeg2 na dvd disku zabírá zbytečně mnoho místa.

DVD formát se od svého dávného vzniku nijak nevyvíjel, ale vyvinuly se výrazně nové algoritmy komprese videa a také samotné DVD přehrávače, které je umí přehrávat bez ohledu na to že DVD standard je oficiálně nezná, jedna se především o tzv. DivX formát (což je novější a úspornější mpeg4), méně obvyklá je pak podpora formátu h.264 který je ještě efektivější než divx (pokud jde o poměr velikosti souboru vůči kvalitě video záznamu)

řešením je tedy použít některý z novějších formátů komprese videa – pravděpodobně tedy divx a převést do něj celou sérii … tímto způsobem vznikne řada avi nebo mkv souboru, každý bude reprezentovat jednu epizodu, a při velikosti jedné epizody jen 200–300 MB se vám celá série dost možná vejde i jen na jediné DVD …

Další odpovědi
nabubindes

tak to se ti nepodaří…