led

Všetci vieme, no dobre, skoro všetci vieme, že slová médií sú svätým písmom. Ale prečo teda mnohí ľudia, využívajúci rozum, kacírsky nevyznávajú pravdu „božských slov médií“. Podľa môjho názoru je to tým, že veľa ľudí premýšľa a neprijmú každú informáciu ako „Písmo sväté“, ako „Jedinú pravdu a nikdy inak“.
Mnoho pseudonovinárov a médií píše tak, ako im prikazuje písať ich zamestnávateľ, platiteľ. Veď platí „finančný zisk je nad pravdu“, nie?
Alebo naozaj, ak platí „pravda je nad mamon“, kde je teda tá pravda… keď „pravda je len jedna“ a lží veľa…

Další odpovědi
da ny

Již několikrát jsem se v odpovědích zmínila o tom, co říkají Ukrajinci, klteří zde žijí/pracují 10 – 20 let. Běžná taktika ukrajinské armády je, že ke škole, nemocnici postaví tank/vojenskou technikz …. Vytvoří tak pro Rusy „cíl“….. ;) Zbrojařskou firmu úmyslně umístí k do podobných míst. Je to jejich „prohnaná taktika“, tvrdí od počátku místní Ukrajinci. Vůbec bych se nedivila, kdyby se ukrajinští obránci/vojáci usadili v domě se seniory, u školy/školkym nemocnici ;/
Ono je někdy něco (i všechno), trochu jinak, než se jeví/zdá, prezentzuje.

Drap

Pokud to píší naši novináři, tak je to pravda. Ovšem následně se ukáže, že to bylo jinak, třeba že bojovníky Putin podplatil nebo podplatil vyšetřující komisi.

EKSOT123

Fake to nebude, takové zprávy, (podobně jako třeba o činnosti stovek expertů NATO na Ukrajině před ruskou operací) se občas už dříve objevily i v českých oficiálních médiích. Tedy to svědčí, že jakási svoboda slova zde funguje. Záleží na svědomí a odvaze novinářů. Jejich postihy budou u nás pravděpodobně o dost mírnější než v Rusku. Kromě zatajování nebo selekce informaci, je dalším nešvarem novinářů přímo nepravdivé očerňování nepřítele. Viz např. aféra se znásilňováním ukrajinských žen, která se později vysvětlila. Tedy samozřejmě objektivní zprávy zaniknou v záplavě těch „správných“ informací, ale přesto Bohu díky!
Druhá věc je jednání vojáků. Válka vždycky vypustí na povrch různé démony na obou stranách. Není to jako za Johanky z Arku, která požadovala, aby vojáci před bojem místo kratochvílí s nevěstkami šli ke svaté zpovědi. Je jednak na svědomí jednotlivých vojáků a velitelů akčních jednotek, co vyhodnotí ještě jako morálně přípustné. Ale zodpovědnost za zvrácenosti nese i nejvyšší velení, které má vojáky důkladně instruovat a také trestat.
Smutné je, že média u nás zkreslováním informací vytvořila takový zmatek, že pokud je Rusko opravdu nebezpečné a silně v neprávu, tak o tom málokdo má jistotu a je tak paralyzována snaha ukončit válku všemi prostředky.