Frckar

Semínka Aloe Vera

Kde se dají sehnat semínka Aloe Vera (léčivé rostliny)? Stačí zajít někam do hypermarketu, nebo jsou spcializované prodejny? Díky

Nejlepší odpověď
beer

Semena aloe jsem našel zde
http://www.rostliny-semena.cz/cz/aloe-semena-tropickych-a-subtropickych-rostlin/semena-aloe-stromovita-aloe-arborescens-semena-exoticke-rostliny/
Jednodušší je ale množit odnožemi, nebo vrcholovými řízky..
Doplňuji:
Navíc je dlouhá doba klíčivosti – 1 až 4 měsíce. Takže pokud poznáš Aloe Vera (Aloí je spousta druhů!), určitě brzy seženeš a zdarma, odnož či řízek ))

Další odpovědi
salsa verde

Tato semínka nejsou nikde v prodeji. Zdaleka nejlepší je si koupit hotové rostliny, ty můžete sehnat buď od nějakého pěstitele, na výstavách a někdy se objeví v běžné obchodní síti.
Doplňuji:
Pokud chtete pěstovat aloe jen tak pro radost tak zvolte semínka ale jsem skeptik. Přijde vám 7 semínek, z toho vyklíčí 3, dvě odejdou a jestli přežije jedna…A jedete nanovo-objednat semínka plus poštovné atd…za tu cenu už máte vtší pěknou rostlinu. Pokud potřebujete aloe pro léčivé účely tak rozhodně si pořiďte už hotové rostlinky případně řízky nebo odnože jak píše beer.