FUN.terča

Jsem nemocná – jak zmírnit bolest?

Mám angíu a hrozně mně to bolí,nemůžu ani mluvit a polykat prášky se mi taky nedaří…:/…nevím co mám dělat…:(…neznáte nějaké fígle?…:)....­.(Např:Studené obklady pomůžou zmírnit bolest..:)).:)…dě­kuji Terka..::)

Nejlepší odpověď
briketka10

proti tomu jím syrovou cibuli a používám chilli koření
to podporuje chuť k jídlu a pomáhá při trávení :D :D

Další odpovědi
hanny 2

Dávej si kolem krku Prieznitcůw obklad – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/priznicovy-obklad
 http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-lek-na-bolest-v-krku

Po hodině si nech rozpustit v puse kostku ledu nebo jez zmrzlinu,kloktej slanou vodou.Určitě se Ti uleví,ale antibiotika užívej,ty jsou v případě angíny nutná!

quentos

jediný spolehlivý lék na toto je cibulový zábal na krk – viz odkaz, už jsem to tu psal několikrát, vyzkoušeno… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-lek-na-bolest-v-krku?podobna=1

anonym

Dobrý je studený obklad i slivovice. Mně na bolesti v krku ale nejvíc fungovalo horké mléko a v něm rozpuštěná lžíce másla a dvě lžíce medu. Účinek to má dvojí. Pomůže to proti škrábání a bolestem v krku a navíc dostaneš něco do žaludku, který v případě úporných bolestí při polykání zůstává jaksi stranou.
Slivovice nejlépe zabírá při prvních projevech onemocnění. Chce to ale silnou slivovici a dát si ten první den s odstupem 2–3 hodin minimálně dva panáky (vždy po jednom). Jestliže už bacily ale pracují naplno, tak Ti sice slivovice uleví, ale stejně budeš nemoc muset vyležet.

anonym

1 dc slivovice, ohřát (nepřevařit – unikly by vitamíny :)), do horkého nápoje rozpustit polévkovou lžíci medu (vrchovatou) a vymačkat do něj jeden celý citrón, to promíchat a pozvolna vypít, nejlépe se to pije tak, že se do nápoje vydechuje, jinak se to moc nedá.
Po této léčbě, je nejlépe rychle zalézt do postele a spát a spát.

anonym

vraj česnečka … http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/290447-s-chripkou-si-pry-nejlepe-poradi-polevka-z-padesati-strouzku-cesneku.html

honza19hk

slivovici

Luckass

Když jsem měl angínu – tak mi pomohl částečně guláš a do něj cibule a v něm česnek :) v podstatě cokoli pálivé je dezinfekční :)

briketka10

kri kri tu česnečku bych si dala mňam doma
by to nikomu nevadilo a kocourek už je zvyklej