Palpatine

Šelest na srdci u psa, co to je a jaká by byla léčba?

Dnes jsem se na veterině dozvěděl, že můj pes má „šelest na srdci“. Přišel jsem tak k běžnému očkování a na prohlídku, protože se často zadýchává. Zjistil že má i zánět mandlí. Nevím co si mám pod tím pojmem „šelest na srdci představit“. Nejsem lékař a u nikoho jsem se s tím nesetkal. Je tu u psa léčitelné?

Odpovědi
Edison

To chtělo se ihned informoval zvěrolékaře. I teď se lze informovat u ZVĚROLÉKAŘE i ex-post.

terry

Příčin může být víc. Z mých 3 psů to měli 2. Různé příčiny. Je potřeba zajít na veterinu, která má možnost to vyšetřit.
Aktuálně bereme 1 denně prášek na podporu funkce srdíčka, měsíčně cca 50 Kč. Kontrola po roce, pokud se viditelně nehorší stav.