Psychotic

Šel vám z nějaké písničky mráz po zádech?

http://tinyur­l.com/jcj5jb6

Tak jsem nadčlověk prý spíš já, ne fgh…

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, šel,šel, ale to ty asi nepochopíš, protože jak vidiím jsi odkojený angličtinou a vlastenecké písničky ti asi nic neříkají.
Chaloupky pod horami a druhá sloka naší hymny ( věřím tomu, že ji ani neznáš).

Další odpovědi
Kepler

Od Uhlíře, jak se tam zpívá: „severní vítr je krutý…“. Ale nevím jak se jmenuje.

xxx3

asi mráz přímo ne, ale to jsem nezažil u ničeho. Ale mám ve skladbách, které mám rád, určitá oblíbená místa, která mě opakovaně dostávají do stavu jakéhosi vytržení.
Co se týče odkazovaného článku, tak ten Górecki na konci mi nepřijde jako ideální test. To už radši tohle:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Les39aIK­bzE
celkově to ale je spíš takový článek hlavně pro pobavení, moc bych z toho nevyvozoval. Ty opravdu odborné o hudbě se nacházejí jinde ;)

zjentek

Přímo takto ne, ale zjedné slovenské mi šly zimomrjauky.

annas

Někdy zamrazilo, jindy mně naskočila husí kůže.

Musím říct, že mě dojímá naše hymna, když ji slyším hrát při slavnostní příležitosti, třeba při předání cen na olympiádě.

Jednu dobu to byl sbor Židů z Nabucca. Ale když si ho pustím, vždy mě chytne za srdce.

Nedávno jsem si přehrávala Nohavicovu skladbu Zítra ráno v pět. Jednoduchá melodie, ale dojala mě slova.

„To víš, sny zůstanou..“ zpívá Eva Spinarová . Jednoho dne se vrátíš … je to píseň ze staršího filmu, ale název si už nevzpomínám …

Určitě by se našly další, ale záleží na různých okolnostech …

Anglicky tak dobře neumím, abych si vychutnala nejen melodii, ale i slova.

Nerevarin

Jasně že ano, hudbu miluji.

Jeden z prvních šoků který jsem jako dítě dostal a který mě svedl na „zcestí“ rockové hudby, byl tento:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TLV4_xaY­ynY

Dochy

Tak třeba Ghetto. Ale od Zicha. (Kolega mé zjištění komentoval slovy… Jo, Presley a Zich měli podobnej hlas. A Zich uměl zpívat)

A z poslední doby „V blbým věku“ … ("Ještě jsem nebyl in a už jsem retro) 😉

Cenobita

Imperiální pochod:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-bzWSJG93P8

Rokio

U písničky ne, ale měl jsem husí kůži z jedné melodie ve hře Gothic 3, a to v určitých oblastech.

quentos

Takových bylo…
lahny: mráz po zádech z písniček nemá s vlastenectvím nic společného. Ty jako věčný podporovatel zločinného režimu si říkej vlastenec! Jdu blejt.

zvonisek

Ano, u písní od Jindry Šťáhlavského: jaro, starý mlýn, poslední veřejné oběšení,… zkrátka všechno smutne od něj.

bolak

A myslíš ten dobrej mráz a nebo ten špatnej mráz?
ten dobrej třeba tady:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k8mtXwtap­X4
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6aM3r3Mpl_w

Ale musím se přiznat že anglicky moc neumím, takže textu anglickejch písní nerozumim a je to čistě jen mráz z hudby..

a ten špatnej mráz třeba tady, ale ta je česká:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CP6ICBgcO­wU

Doplněné:
A pak samozřejmě mráz i bez konotace > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GK2GUxOn­jDQ (holt já už jsem tu krásnou dobu nezažil :))

yuko

Where The Wild Roses Grow

tobby

Za zvláštních okolností to byly dvě písně. V šedesátých letech v parku juldy fuldy náhle pustili píseň, zpívanou Ray Charlesem – Georgia.
Po převratu v roce 1989 mi běžel mráz po zádech, když jsem opět po letech slyšel Sukovu orchestrálku V nový život. Už ten úvod mi vrazil slzy do očí.

Psychotic

lahny:
Trefa do černého, vlastenec moc nejsem, protože když vytáhneš paty z místa, kde domov tvůj, zjistíš, že vody hučící po lučinách a bory šumící po skalinách mají i jinde a často hezčí.

Druhou sloku hymny tedy opravdu neznám, ve škole nás učili jen tu první. Možná to bude proto, že žádnou nemá – že druhou sloku má původní píseň, ale jako hymnu jsme adoptovali jen tu první. Pokud se pletu, ať mě někdo znalejší opraví.

anonym

Souhlasím s tebou, špatně jsem se vyjádřil.Hymna opravdu druhou sloku nemá, celá píseň je v divadelní hře Fidlovačka.
Neuvědomil jsem si to, a sypu si písek na hlavu.Omlouvám se.

anonym

quentos
Klidně blej.Já vím, že písnička Chaloupky pod horamimti nic neříká protože nejseš vlastenec a v takových chaloupkách si nežil. Moji rodiče ano ( já se do takové chaloupky narodil), takže vím když vyprávěli, jak z nich najednou byli sudeťáci.
Zrovna tak ve druhé sloce naší hymny, kde se zpívá " Mezi Čechy domov můj" Ti asi také nic neříká ( zrovna tak všem, kteří nás posílají do KLDR).

quentos

Meleš nesmysly. Přečti si můj příspěvek pořádně.
Neboi špatně vidíš? MRÁZ PO ZÁDECH NEMÁ S VLASTENECTVÍM NIC SPOLEČNÉHO.
Ty seš vlastenec jak čtyři, když tady věčně propaguješ zločinnej režim! Za to by tě měli zavřít.

anonym

Kepler: http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/uhlir-jaroslav/severni-vitr-51889

Kepler

Díky!