kurec

Šel by nějaký programovací jazyk přeložit třeba do českého nebo anglického jazyka?

Nejlepší odpověď
Edison

Jak, přeložit? Napiš si vlastní… 😁 Kdysi někdo začal s programovacím jazykem KAREL. 😁 Jinak spousta programovacích jazyků je právě typicky anglicistních.

Další odpovědi
Arne1

Samozřejmě by šel. Kdysi existoval sálový počítač MSP2A a výrobce k němu tehdy udělal jazyl K06, což byl Algol v češtině. I takzvaný autokod pro tento počítač, který vznikl později, měl příkazy v češtině.
Ale to je opravdu historie, později se takové experimenty už nedělaly aby se mohly přebírat algoritmy publikované v zahraničí a naopak, aby bylo možné publikovat v zahraniční literatuře.

dalid

mozes si vymysliet programovaci jazyk aky chces, ked si napises vlastny kompilator – prekladac. Napriklad niektore vezie excelu pouzivaju ceske prikazy.