Putin

Šel by Měsíc sestřelit ze Země?

Popřípadě, dokázali bychom to? Nějakým obřím projektilem třeba 😁 Otázka nemá mít logiku, jen pro zábavu 😁

Nejlepší odpověď
Agneta

Myslíš snad: „Uměl bych (já Putin) sestřelit i Měsíc?“

Nejdřív poruč větru a dešti…:DDD
Počkej já nahlédnu do skleněné koule. Tak údajně by to šlo, ale momentálně není náš geniální konstruktér Jára Cimrman k dosažení.:DDD

Další odpovědi
gecco

Co znamená sestřelit???
Měsíc na své dráze setrvává díky přitažlivosti, která ´vyrovnává´ odstředivou sílu danou jeho rychlostí – takže „obřím projektilem“ bys jej třeba i rozstřelil, ale to neznamená, že by spadl na Zemi (tedy – ne celý, resp. ne všechny části) – spíše bys jej ´odmrštil´ někam…
😉

lexx

Jednou to možné bezpochyby bude ale to by byl průser neboť Měsíc stabilizuje náklon zemské osy a bez něho budou roční období v háji a klima se rozladí tak lépe nezkoušet.

mosoj

Měsíc se od Země vzdaluje. Takže jednou sám odletí i bez tvé špuntovky.

arygnoc

so súčasným stavom techniky (znalostí, možností, …) nie.
nejaké planetárne (mesačné, kozmické) inžinierstvo ešte nezvládame, v podstate sme radi, že rusi ako-tak dokážu iss na obežnej dráhe – a tým zatiaľ končia naše možnosti kozmického staviteľstva/de­molácie.

;-Q