Ondrej01

Šel by do vězení pasažér, který by uspal pilota, začal řídit letadlo a úspěšně, bezproblémově přistál na určeném místě?

tahle otázka mi vrtá hlavou

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě. Uspávání pilotů není zcela jistě zákonem povolená činnost.

Další odpovědi
honza19hk

no pokud by to udělal schválně tak asi jo.Podle mě by to mohlo být obecné ohrožení nebo něco podobného.Kdyby šlo o nouzovou situaci.např smrt pilota tak by to asi nevadilo kdyby s tím tedy opravdu uměl létat.

Ale nezapoměň,že co se týče větších letadel,tak bývají 2 piloti.

tom004

Navštiv cvokaře. A,kdyby se takový magor našel a povedlo se mu přistát,měl by být zavřen ve cvokárně na doživotí.

led

Verejné ohrozenie, obmedzovanie osobnej slobody, únos, pokus o atentát, terorizmus a našlo by sa ešte niekoľko paragrafov

Michal Kole

Asi obecné ohrožení.

Co kdyby se přistání nepovedlo

Ella

Ano, šel – úmyslné obecné ohrožení, únos letadla s posádkou a pasažéry, „nadrogování pilota“. Zavření na psychiatrii by snad prospělo…
Máte dost bujné fantazie – ještě je tam kopilot, který by případného „nového pilota“ zpacifikoval a posádka letadla, myslím, že letušky/stewardi by ke kokpitu pasažéra nepustili a bránili by kabinu zuby nehty… ženy hlavně těmi nehty… Ono po 11. září to nebyla žádná legrace a po něm to je už naprosto vyloučeno, že by se pasažér, evidentně poněkud duševně narušený, dostal nepozorovaně do kokpitu…