Šel by alkohol přetvořit i do sypké formy jako třeba cukr a sůl a fungoval by stejně jako tekutá forma?

Nejlepší odpověď
dubraro

Alkohol (etylaklohol, etylen) má pevné skupenství při teplotách nižších než –114°C.

„Vodka tabletnaja“ je lidový folklór.

Další odpovědi
Drap

Zatím na to nikdo nepřišel.

Shoehardt

alkoholy v pevném skupenství existují, ale teploty pro tento stav jsou velice nízké. V běžných teplotách, na které jsme zvyklí, je alkohol prostě kapalina.

Arne1

Leda metodou ala „rumové pralinky“

Kelt

Podívej se na fyzikální vlastnosti alkoholu, je to kapalina. Bylo by třeba najít nějaký porézní materiál, do kterého by se aplikoval. Otázka, zda by to mělo smysl.

mosoj

Etylalkohol je tekutina o bodu tuhnutí někde kolem –76oC. Vzniká alkoholový led, což je také krystal. Nicméně aby se sypal musel by jsi ho nadrtit. Naprosto stejné jako u vody.

Jinak krystaly vznikají při krystalizaci přesyceného roztoku tehdy, když je pevná látka rozpuštěná v rozpouštědle (na př. ve vodě a pod.). Toto alkohol nesplňuje.
Voda také nejde dostat do stavu přesycení tudíž nelze provést krystalizaci.

nyjono

To je jako kdyby jsi chtěl vytvořit sypkou vodu.

Pospíšil

Ano. Mikrokapsulace etanolu byla patentována v Japonsku už před 50 lety (viz funmatsu-shu). Tržní názvy jsou „Alcock“, „Palcohol“, „Booz2Go“ nebo „SureShot“.