honza19hk

Sekvoj vždyzelená-možnosti vysazení v čr

Chtěl bych na zahradě vysadit sekvoj vždyzelenou ale nevím jestli je v ČR(konkrétně v HK) pro ni vhodné prostředí. Rostou spíše v USA. Mylsíte,že by se jí tu dařilo a jaké má požadavky(slunce voda atd…)
A jaké má kořeny-dolů nebo do stran?

popř kde se dá koupit?
Doplňuji:
díky,když už ho vysadím nebudu ho kácet.Zahradu mám velkou. A až budu pod drnem tak mi to bude jedno,jestli budou problémy se skácením vzhledem k průměru kmene.

Nejlepší odpověď
hanulka11

nedaleko od nás rostou dva obří sekvojovce našla jsem to webu fotku nemám
http://www.gar­ten.cz/forum/vt/cz/666-sekvojovec-obrovsky-pestovani/ tam si o nich přečti
Doplňuji:
Omlouvám se -tak ale to bohužel není to vždyzelená jak jsi chtěl – ta je choulostivá u nás by asi nepřežila a ten sekvojovec se ti nelíbí?

Další odpovědi
venkovan

Sežeň si sekvojec. Ale před tím popřemýšlej, jestli máš na tak velký strom dost velkou zahradu, abys za 40 let neprosil úřady abys ji mohl porazit. A přemýšlej i o budoucnosti toho stromu, až ty půjdeš pod drn. Je to strom víc do parků než do zahrad. A v neposlední řadě se ještě poraď s ochranou přírody – v některých regionech není dle zákona možné sázet nepůvodní druhy velkých dřevin.
Sazenice se shánějí poměrně obtížně, ale zkus semínka. Ty se u nás seženou – prolustruj internet.
Kořeny – logicky minimálně srdčité, ale vsadil bych na kůlové.
Doplňuji:
Ti co stromy sází s láskou, přemýšlí jaký bude jejich osud.
Říká se, že zahradní architek – sadovník (ne sadař) a lesník nikdy svoje dílo neuvidí v plné kráse. Ale oba sází s výhledem, jak jejich dílo budou užívat příští generace.
Nicméně, pro většinu ve společnosti je takové myšlení namáhavé.

strapanka

Skus si najprv overit, ci u vas nie je v zozname invazivnych (invaznych) druhov rastlin – ved vies, je americka 🙂 – az potom podnikni alebo nepodnikni dalsi krok