postcd

Psát zkratky sekundy, minuty bez tečky a s mezerou, nebo jinak?

Dobrý den, jak moc špatně je popsat v počítači můj video soubor „Název souboru 5m4s FullHD.mp4“ a sdílet ho s dalšími lidmi?
Další varianty:
5 m. 4 s.
5m. 4s.
5m.4s.
5 min. 4 sek.
Jde mi dost i o co nejkratší název a výhoda je i absence mezer. Ohledně těch teček, tak některé soubory mívají tečky místo mezer a tak by se uvedením teček za „m“ a „s“ název trochu znepřehlednil. Když jsem ve škole uvedl „s“ bez tečky tak byly námitky.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na pravidla obecně

1. "Slova hodina, minuta a sekunda se krátí mezinárodními značkami h, min, s nebo českými zkratkami h., hod., min.; tedy např. 8 h, 8 h. i 8 hod.; 30 min i 30 min.; ale pouze 15 s .
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=820

Pokud chcete psát správně, za číslovkou je mezera

Za sekundou – zkratka s – např.„5 s“ tečka nepatří, pokud nejde o konec věty.
Značka „m“ je pro metr, nikoliv minutu – patří " 5 min. nebo 5 min" ;

Vaše příklady správně má být – 2 možnosti

  1. 5 min 4 s – značka pro minutu i sekundu
  2. 5 min. 4 s – zkratka pro minutu, s = značka
  3. Uvedený text není docela jasný, mezery sice šetří místo, ale na úkol srozumitelnosti.

    Podívejte se na typografická pravidla.

https://www.gjszlin­.cz/ivt/esf/os­tatni-gdm/zakladni-typograficka-pravidla-esf.pdf

3. Nebo 5 min 4 s
Nebo převeďte sekundy na minuty – 304 s = 5,067 min

Odkaz by měl být uvedený takto: 5 min 4 s FullHD.mp4

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.