Vanda6

Sekání počítače

Začal se mi teď nedávno strašně sekat internet na PC ,ale není to internetem,nevíte jestli existuje program,který by to zpravil ?
Doplňuji:
Dělá to firefox a Adobe Flash player

Nejlepší odpověď
Bedy

Jen se prosím neřiďte rady přispivatele Funna – to mohu s klidem duše prohlásit, že si ten počítač zakálíte ještě víc… programy typu Advanced System Care, Tune Up, Speed Optimizer, WinOptimizer, Glary Utilities a podobné nedoporučuju instalovat, natož používat… jsou agresivní a prokážou spíš medvědí službu, než užitek…

Já bych udělal postupně následující kroky – nejdříve zkontrolovat počítač na přítomnost malware – například pomocí ESET Online Scanneru – http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/

Poté doporučím vyčistit disk a registr něčím bezpečným – tím je CCleaner. Je to jeden z mála čističů, se kterým mám dobré zkušenosti, jediný, který nerozházel nebo neodstavil žádný počítač. A to s počítači už nějaký ten rok dělám. Při instalaci odmítněte Google Toolbar/chrome, bude-li nabízen.

Dále bych se zaměřil na plochu – na plochu patří pouze spouštěče nejpoužívanějších programů. Rozhodně tam nepatří obrázky, písničky, filmy či jiné objemné soubory. Ani složky plné takových souborů.Prosím přesunout do složek Dokumenty, Obrázky, atd., které máte ve Startu k dispozici a nebo si lze na ploše udělat jejich zástupce. Ty mají téměř zanedbatelnou velikost.

A udělal bych ještě takový menší audit – vložte mi sem prosím výpis z programu Hijackthis.
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví Poznámkový blok s tím výpisem. Celý výpis v tom otevřeném Poznámkovém bloku zkopírujte a vložte sem.
Doplňuji:
Bubba J.: Já když jsem svou odpověď psal, tak tam tazatel nenapsal, že to dělá Firefox a Flash Player, tak si prosím podobné výlevy odpusťte. To, že to dělá firefox a flash player bylo doplněno POZDĚJI.

Instalovat starý Flash player je trošku riziko, je to jeden z nejnapadanějších (možná nejnapadenější) plug-inů a vlastně programů obecně. Tady hrozí riziko zneužití děr různými nekalostmi.

K problému – sekání „internetu“ může ovlivnit řada faktorů – právě třeba i viry běžící na pozadí, zakálený počítač, prot jsem doporučil to, co jsem doporučil.
Hijackthis je úžasný nástroj por řešení spousty běžných problémů – já jsem servisák a znám ty zakálené počítače a prohlížeče různými toolbary a podobnými zbytečnostmi.

A když už jsme u Poradte.cz – co jste dokázal Vy? Já jsem dokázal během několika vylézt na úplný vrchol v rubrice Počítače a přísluenství a do 8 měsíců jsem byl v TOP15 Poradte.cz na nějakém 8. místě, kdy jsem se pak vypracoval až na durhé místo. To snad něco vypovídá o mých kvalitách.

Další odpovědi
Hlada

Spusť Správce úloh pomocí Ctrl+Alt+Del. V oznamovací oblasti hlavního panelu se objeví ikona zatížení procesoru. Podívej se, jestli v době, kdy se počítač sekne je procesor vytížený na 100%. Pak se na kartě Procesy podívej do sloupce CPU, co to způsobuje. Napiš, co to je.

Funna

nevím, co chceš aby program Zpravil, no možná z něho vypadne nějaká Zpráva o chybě, ale Spravíš to možná tak, že to projedeš nějaký cleanerem – čističem…např. programyAdvance system care, CCleaner, atd..když si to dáš „cleaner“ do google najde ti to spoustu programů na úklid PC, které jsou zdarma…
Doplňuji:
add bedy…nemá se řídit tím co píšu já…a ty napíšeš v podstatě to samé a tím se řídit má???…fakt zvláštní…

gnosis

aktualizuj FF a Adobe flash player, pripadne ho preinstaluj. pak bych postupoval podle Bedy.

Tw!st

stáhni si advanced system care a zkus si jím protáhnout PC. třeba máš v PC nějaký vir nebo ho máš strašně jak to říct… no prostě jestli ho chceš vyčistit.

cochee

Jak tady gnosis napsal, aktualizovat Flash. Ale pozor, některé verze Flashe se vyznačovaly ne zrovna korektním chodem. V takovém případě bych doporučil, pokud je Flash v aktuální verzi, vrátit se k verzi starší. Není lehké je na stránkách Adobe najít, ale jsou tam.

Sůwa

pro Bubba J. ⇒ nedělej účet bez hostinského. Tazatelka se jen může domnívat, že sekání dělá Firefox a Adobe…, ale Bedy jí nabízí analýzu problému, který může spočívat v něčem docela jiném. Žádnou „jedinou pravdu“ tu nevidím.