Блaнкa

Sejde z očí, sejde z mysli – Názor

Zdravím. Hodně často slýchávám větu „Sejde z očí, sejde z mysli“. Je to i hodně v písničkách, a já se vás ptám, jaký je váš názor na tohle tvrzení. Díky za případné odpovědi ^.^

Nejlepší odpověď
quentos

říká se to, tak to asi u většiny lidí bude pravda. U mě to ale nějak nefunguje :{/>

Další odpovědi
briketka10

ne nesejde ani z očí ani z mysli
to se týká lásek, lidí a zvířátek
co už tu nejsou se mnou ..

Drap

Ano , většinou to je pravdivé

Psychotic

Řekl bych to tak, že jediný způsob, jak může něco sejít z mysli, je, že to nejdřív sejde z očí. Neznamená to, že vše, co sejde z očí, sejde i z mysli. Znamená to, že dokud to nesejde z očí, nemůže to sejít ani z mysli.

Andre5000

Podle mne to platí jen v určitých případech, a to v těch méně závažných. Pochybuji, že to platí např. v případech úmrtí blízké osoby. Možná jak u koho.

Jsemtady

Vetsinou to plati. Jen se clovek nesmi utapet v zalu a stale si to pripominat. Je potreba jit dal a vyhledat nove veci, zazitky a opravdu sejde.
Nekdy je to snadne, nekdy slozitejsi, u lasek je treba najit lepsi novou pravou lasku, ne jen nejakou atp.
Myslim ze nezapomenes se jen na smrt blizkych treba rodicu atp. To asi nejde nahradit a mozna by ani nemeli byt zapomenuti.

kote2010

Záleží asi o co velkého se jedná, jak moc ti to ovlivnilo život. Na něco nebo na někoho prostě nikdy nezapomeneš. Nejpravděpodobnější to bude asi v důchodě, to si budeš chtít zapamatovat spoustu věcí, ale nějak ti to už prostě nepůjde :D
Doplňuji:
já spíš doufám a věřím v – co oči nevidí, srdce nebolí –

MK44

Pokud máte na mysli milostné vztahy, tak to funguje. Alespoň u průměrné zamilovanosti. U nějaké, v podstatě patologické, fixace asi ne. Teda funguje – fungovalo! Když Váš pradědeček, nebo prapra.., zjistil, že mu manželka „zanáší“, tak sebral rodinu a odstěhoval se s ní z Kladna do Budějovic. Mladá paní za pár týdnů vystřízlivěla a bylo to vpořádku. Dneska? Mobily, SMSky, Internet! Daj si rande v Táboře a do hodiny jsou spolu a do hodiny zase doma. Snad ji odvézt někam do oázy na Sahaře. I když, kdoví, třeba se už i tam najde nějaký beduín, který kouká na notebooku na Al Džazíru… Dneska asi nezbývá než to přetrpět a počkat, až se „láska“ sama vyčerpá…

ponovotny

Samozřejmě, že v tom je jako ve všech příslovích kus ryzí pravdy. Přísloví ale vyžadují, aby byla správně pochopena. Když půjdete volat do lesa, tak se vám pravděpodobně nic neozve. „Kolegové,kama­rádi,radiči“ vám tu popisují své zkušenosti a já k tomu jen dodám, že pokud někdo píše o tom, že to nefunguje, tak je to proto, že dotyčnou osobu má stále před očima i když už tam ve skutečnosti dávno není. Toto přísloví je samozřejmě platné i pro vše ostatní, krom již zmíněných osob. Když třebas změníte zaměstnání, tak si na to staré po nějaké době možná občas vzpomenete, ale už na něj nebudete myslet.