Odpovedi18

Poradíte, jak vyřešit popsanou situaci?

Zdravím, byl jsem na 3 měsíční zkušebce a už na konci března jsem měl podepsat smlouvu a stále do teď nic.. když se podepisuje smlouva, tak se zvedá o něco málo plat.. šlo by to vrátit zpět ty dva měsíce co jsem nedostal ten zvýšený plat?
Smlouvu na 3měsíční zkušební dobu jsem dostal, ale tu na dobu neurčitou nedostal..

Nejlepší odpověď
Edison

Moment. Pracovní smlouva MUSÍ být podepsána oběma stranami PŘED nástupem! To je zásadní. V průběhu zkušební doby lze pracovní vztah zrušit výpovědí, bez výpovědní doby a dalších náhrad, kromě platu. Pokud se tak nestane, pracovní vztah a závazky vyplývající ze smlouvy, včetně platu, pak trvají a nová smlouva se nepodepisuje.

Doplnění: Mzdové podmínky jsou nedílnou součástí pracovní smlouvy a lze je v průběhu trvání pracovního vztahu měnit. Lze neznamená, že se musí měnit.

Další odpovědi
mosoj

Bez smlouvy snad jenom krátkou dobu a najít si něco jiného. Platí za tebe vůbec pojištění? Zvýšením platu se neoháněj, to není nic povinného.

Dochy

Zjisti si přesně jakou smlouvu jsi podepsal. standardně se uzavírá smlouva na dobu neurčitou se zkušební lhůtou. V tom případě, pokud nikdo nevyužil právo na odstoupení od prac. smlouvy (nejsem si jist správným termínem) ve zkušební době, máš teď už klasický prac. poměr. pokud chceš víc peněz, musíš se o ně ozvat. Často před koncem zkušební doby bývá pohovor zaměstnanec/za­městnavatel, kde si můžete popovídat oboustranně o svých představách a zkušenostech a je možné i to zvýšení platu. Ale není to povinnost. A proč by zaměstnavatel vůbec zvyšoval plat když nemusí a nikdo to po něm nepožaduje? Případné zvýšení platu jsi měl se zaměstnavatelem probrat už při nástupu, nebo před koncem zkušebky… (samozřejmě můžeš i teď, ale teď máš jinou vyjednávací pozici, případná výpověď ani pro Tebe ani pro zaměstnavatele nebude tak snadná.

Drap

A kdo by to vracel?. Smlouvy nelze podepisovat se zpětným datováním.

Lamalam

Bez smlouvy bych nepracovala.

ivzez

Podívejte se do smlouvy, co přesně jste podepsal.

Pracovní smlouvu uzavírají obě strany dobrovolně
a už několik let nelze uzavřít smlouvu jenom na zkušební dobu.

Přesněji:
Zkušební dobu lze sjednat mamálně na tři měsíce,
ale zároveň nesmí být delší než polovina sjednané
doby pracovního poměru.

Jestli jste měl v pracovní smlouvě sjednánu tříměsíční zkušební dobu,
měl být pracovní poměr sjednán minimálně na šest měsíců.

Zpětně nic sjednat nelze.

autacek

I ve zkušební lhůtě se pracuje pouze s pracovní smlouvou, zde je ostatně i doba případné zkušební lhůty uvedena. Z dotazu tedy není patrno, na co se ptáš.

Mzdový výměr by pak měl zcela jasně určit, na jaké peníze máš kdy nárok.

Edison

Zkrátka smlouva obesně je o tom, že se na papír hoděj základní parametru vztahu „ten tomu toto, ten zas tamto“. Ty budeš chodit do práce a dostaneš za to plat. V podstatě tím prodáváš svému chlebodárci svůj čas, znalosti, zkušenosti a tak za nějaký finanční obnos. Začít pracovat bez smlouvy a jasně daného platu je hazardérství bížící se tomu, že někomu tyto své hodnoty daruješ a navíc bez darovací smlouvy. Na sliby, že po zkušebce se změní plaťák bych zásadně nepřistoupil. Zejména ne v dnešní době, kdy dobrých zaměstnanců je málo. Vzájemný vztah je ROVNOPRÁVNÝ. Oba si mohou klást podmínky a na některé zase nepřistoupit.