mrblackwell

Sedmset a nebo sedumset ?

Jak se správně píše čislo 700 slovy? Sedmset nebo sedumset ?

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že podobná otázka již byla, ale nemohu ji najít.

Záleží na tom, zda částku slovy píšete na složence, poštovní poukázce nebo v textu.
V běžném textu se píše sedm set, osm set , ale můžeme vyslovat sedum set, osum set..

Na poukázce se částka píše dohromady, tedy sedmset, osmset. Je to z bezpečnostních důvodů.

Další odpovědi
quentos

ani jedno. Sedm set, tedy bez „u“ a zvlášť

bolak

Sedm set.

venkovan

osmset mínus sto.
Ale raději piš svoji první variantu uvedenou v otázce.
Doplňuji:
Omlouvám se – quentos má pravdu odděleně, jen na složenkách a dalších peněžních dokladech se číslice položky má psát dohromady.