postcd

Sedmdesáti procentní vodný roztok znamená kolik vody?

70% vody a nebo 30% vody a nebo jinak?
Doplňuji:
nějak tak mi připadá, že když se jedná o roztok vody a nějaké látky, tak ta procenta souvisí právě s tím kolik je tam té látky ve vodě..

Nejlepší odpověď
mosoj

Procentové vyjádření je poměrové vyjádření dvou látek!
Takže musíš znát celek. V 1000 ml roztoku ( něčeho) to bude 300 ml objemových procent vody, nebo 700 ml.

V 500 ml roztoku to bude 150 ml vody nebo 350 ml vody.

Oba příklady znamenají 70 či 30 objemových %
Ještě mohou být procenta váhová !

Vždy se musí ale jednat o poměr dvou látek.

Další odpovědi
dr.luha

30%, protože termín „vodný roztok“ neznamená vodu rozpuštěnou v něčem, ale naopak.
Doplňuji:
Termín „vodný roztok“ se nejčastěji používá u plynů, rozpuštěných ve vodě.(čpavek, chlorovodík).

anonym

70%