cizrna

Sedáte si v MHD, přestože jedete jednu zastávku?

Potkal jsem dvě nastupující babičky do tramvaje, ani neměly berle, jen mírně přikrčený nohy a dopotácely se přes uličku a obsadily dvě místa. Ani ne za minutu se dlouho zvedaly a „běžely“ ke dveřím, aby stihly vystoupit.

Asi mě to na stará kolena jednou taky potká. Ale furt si říkám, mělo to vůbec nějaký účel/smysl si sedat na jednu zastávku? Nevydají tím mnohem víc energie, než kdyby počkaly u dveří a pak hned vystoupily?
Nebo člověk ve stáří svojí oslabeností si opravdu musí za každou cenu sednout, i když je to otázka několik vteřin/minut.

Dusanorlik – to je dobrá odpověď, zamezí tim případnému pádu :) diky

Ja bych se tou „úvahou“ asi normálně nezabýval, ale ty případy potkávám poměrně často. Proto mě to tolik zaujalo :D

Odpovědi
anonym

staří lidé dělají divné věci, ale tohle bude věc bezpečnosti. nakonec místa hledali za jízdy (nebezpečné), ale pokud by mladí měli slušnější vychování, tak je pustí sednout hned ten první, který je uvidí. 🙂

Drap

Nesedám si, ani vlastně nejezdím MHD.

DusanOrlik

Já myslím, že je to uplně jedno… ale zas jsou staří, a kdyby řidič přibrzdil prudce, určitě by spadly a neudržely se, zkrátka by to nevydržely a zranily by se. Takže asi udělaly dobře, že si sedly.

cochee

Kromě toho, aby babky neupadly, si uvědom ještě jednu věc: většina důchodců je doj*baná jak samice a bolí je celý člověk. Takže i ta minuta sezení ( = nemusí stát na bolavých haksnách) pro ně znamená úlevu.