Avatar uživatele
GirlVampire

Zmizí rány vzniklé sebepoškozováním? Za jak dlouho? Za jak dlouho se alespoň částečně zacelí?

Zdravím. Dopředu chci říct, že nejsem žádný notorický sebepoškozovač. Včera jsem si už ze zoufalosti poprvé a naposled udělala pár ran na ruce (dá se říct, že se to podobá škrábancům od kočky, na které jsem naprosto zvyklá už od malička) na ruce a tak se ptám. Zmizí to někdy úplně? Po jaké době by to mohlo být už méně viditelné?

Zajímavá 0 před 2568 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Rány po sebepoškozování nezmizí nikdy.
Vnější snad ano, ale vnitřní → ty, které někoho k takovému jednání
přivedly, ani ty, které po sebepoškození vzniknou, nezmizí nikdy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

A jak můžeš vědět, že naposledy?
V čem ti to pomohlo?
Jestli rány nejsou hluboké, za pár dní to zmizí. Jestli jsou malinko hlubší, jizvy mohou zůstat viditelné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pepe88

Místo řezáni do sebe,vem polštář drž ho u zdi a dávej mu takové pěsti dokud tě to nepřejde,bez polštáře to nedoporučuji bud kvuli sousedum xD nebo bolesti že neudržíš ani nákupní tašku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nakolik zmizí tělesné rány, nezáleží ani tak na tom, ja kvznikly, ale třeba na jejich hloubce, místě, kde jsou, schopnosti Vašeho těla a pokožky se regenerovat. Může se tedy stát, že zmizí úplně a hned po zahojení, mohou tam zůstat jizvy, které časem mohou a nemusí vyblednout.

Spíš ale než na jizvy se se zaměřte na to, co Vás k tmu vedlo. Zkuste si o těch problémech s někým popovídat, nejlépe s psychologem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gamer games

Já jsem to udělala a teď to teče nevíte co s tím a za jak dlouho to zmizí ?

Avatar uživatele
GirlVampire

Vím, že to bylo naposledy, jelikož si uvědomuji, že to byla blbost. Nejsem takový typ člověka, vždy obdobné problémy řeším jinak – klidným způsobem (ať už je to sebevíc horší věc). Udělala jsem to, jelikož dost lidí říká, že jim to pomohlo, ale mně nikoliv, tudíž není důvod to dělat znovu. Nepoškodilo mi to nijak psychiku.

před 2567 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek