Michael66

Sebeobrana a vyšetřování

Dobrý den,
mám problém, že jsem byl napaden v tramvaji ze zadu a poté co mě útočník narazil na stěnu tramvaje jsem na něj vytáhl nůž(ale opravdu pouze na obranu). Došlo k menší potyčce, ale vůbec nikdo nebyl zraněn. Jenže ten člověk začal tvrdit, že mne napadl protože jsem mu vyhrožoval, ale já jsem mu opradvu nijak nevyhrožoval. On má nějakého kamaráda co vypovídal v jeho prospěch. V můj prospěch vypovídala moje matka, ale ona je rodinný příslušník.
Prosím o každou rozumnou radu, nebo připomínku co mohu v dané situaci dělat.
Já vlastně ani nevím co mi teď hrozí, pokud neprokážu, že to byla sebeobrana.

Odpovědi
anonym

Myslím si, že byste měl zkusit najít svědka incidentu, který bude vypovídat ve Váš prospěch. Pokud v tramvaji jel kromě Vás, útočníka a jeho kamaráda ještě někdo, tak snad někdo zaznamenal, co se stalo. Při nejmenších bych zkusila zjistit, co viděl řidič tramvaje a jak dalece útočníka zná. Možná je to známý recidivista.
Ve Vašem případě bych si pro příště nůž nechávala raději doma a na svou obranu používala pěsti. Pokud máte tak rychlé reakce, že hned taháte nůž z kapsy, tak to bude pro Vás bezpečnější.
Uvědomte si, kde žujete a že s našem státě nesmíte ani zlomit ruku parchantovi, který Vám před očima krade Váš majetek a směje se Vám do očí.
Policie má pomáhat a chránit, tak si zkuste uvědomit koho.

Michal Kole

jediné co mě napadá se poradit v občanských porodnách www.obcanskepo­tradny.cz

a podat stížnost za křivé svěděctví.

Mapel

Jediná šance je svědek. Bohužel i když budeš v právu a nemáš svědka je nulová šance. Podobně jsem 6 let lítal po soudech. Platí hlavní zásada – zatloukat. I to co si myslíš, že ti pomůže, soud překroutí použije proti tobě. Také přátelský přístup vyšetřovatele je podezřivý. Chcte z tebe vytáhnout maximum a tvrzení, že advokáta nepotřebuješ je blbost. Nelituj nějakou tu tisícovku a poraď se s advokátem.