petka.s

Je sdílená starost poloviční starost?

Sdílená starost poloviční starost?

Věnujte prosím pozornost formulaci otázek.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Ldé prožívají problémy ne tak silně, mohou-li se někomu svěřit. Tím se jim uleví.

Stejně platí

Sdílená bolest je poloviční bolest a sdílená radost je dvojnásobná radost
Sdílená bolest je poloviční bolest, stejně jako sdílený smutek, je poloviční smutek.

Další odpovědi
Rokio

Ano, je to tak. A sdílené štěstí je dvojnásobné štěstí.

Drap

ano

marci1

Samozřejmě. Člověk není nikdy sám. Lidé prožívají problémy méně intenzivně, mohou-li se někomu svěřit. Jen mít komu se svěřit a mít odvahu se svěřit.
Kdysi se lidé více svěřovali duchovním, dnes psychologům, psychiatrům. Nejvíce však partnerům, kamarádům, příbuzným, známým. Prostě tomu, komu důvěřují. Když tě něco trápí, mluv. Když nemluvíš a vnitřně se trápíš, tvé trápení nepolevuje, naopak se zvětšuje. 🙂

zjentek

No jasně že je, protože polovinu svý starosti nahážu na sdílejícího! Eventuálně svý starosti spravedlivě rozdělím mezi X sdílejících, žejo.

Na to je dobrej třeba Facebook a podobný! Lidé, kteří tam maj registraci, prakticky NEZNAJ starosti!