qwertzui

Nevíte proč mi najendou SD karta nereaguje??

Dobrý den,
mám takový problém omylem jsem vyndal z PC SD kartu SanDisc 4GB, když se na ní ještě kopírovaly soubory a PC nyní na kartu nereaguje. Původně stačilo jen zasunout kartu do počítače a soubory už se zobrazily. Ted nejsou ani na tento počítači zkrátka jako by tam ta karta nebyla. PSP taky nereaguje nejde pustit ani jedno video, muzika ani uložit hra. Předem díky za odpovědi

Odpovědi
(O_o)

Do nekterych karet nahravaji vyrobci software ktery po nejake dobe zlikviduje kartu aby si clovek koupil novou. Ja bych rekl ze za to muze toto. Nevim jestli na ni mas fotky aleskus ji naformatovat v pocitaci.

Dochy

Pravděpodobně poškozený souborový systém. Doporučuji:
Celou SD kartu zazálohovat do souboru. já používám live CD linuxu, např knoppix a příkaz dd. Ale určitě existují i nástroje více user-friendly.
Pak zkus použít nějaký nástroj na opravu souborového systému na SD kartu.
Pokud se nepodaří, zkus dostat data buď z SD karty, nebo ze získané kopie.
Kartu naformátuj a používej dále dle libosti. Na vytahování z počítače si ale dávej bacha.

Také je možnost, že už karta definitivně chcípla, občas se jim to stává. Pak už jen zahodit…

Dříve popsaná možnost záchrany ale vyžaduje trochu zkušeností v oboru. Pokud se na to necítíš, pověř někoho zkušenějšího.

mosoj

Zkus kartu naformátovat, několikrát ji odemknout a zamknout. Pokud nepůjde ani tehdy vyhoď ji a kup novou. Případné data z karty se můžeš pokusit získat nějakým recovery programem ( na př. Recuva).