Avatar uživatele
david22

Sčítají se za život negativní účinky narkózy?

Pokud byl člověk vícekrát v průběhu života operován a pod narkózou, projeví se to nějak na stáří? Dá se to nějak určit?
Doplňuji:
mosoj: a je to nějak měřitelné? Dejme tomu, že by se řeklo, že do 30 narkóz se tělo vypořádá bez rel. následků. (Něco jako rentgen. Tam je též kvóta počet dávek za rok.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, ahold před 4188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano po každé celkové narkóze odumírá určitá část mozkových buňěk. Oni odumírají i normálně, ale toto je navíc a tento děj je od asi 20 let nevratný.
Takže člověk lidově řečeno blbne.
Doplňuji:
Pochybuji. Je to individuelní. Já jsem po každé narkóze cítil jak mám horší paměť a tak jsem přešel na epiduro. To ale vždy nejde. No nedá se nic dělat, vždy se volí to menší zlo a tady jde o život.

S tím RTG to tak žhavé není. Jedině když se jedná o CT , tam to omezené již je, protože jedno CT je jako cca 100 RTG !!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Já bych si s tím moc hlavu nelámal. Je to příliš individuální. Někdy ti odumřou buňky víc po flámu, někdy po narkóze. Ale zase vyměním zdraví za pár neuronů

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Odborníci se shodují, že i když mohou existovat krátkodobé vedlejší účinky narkózy, jako je zmatenost nebo ztráta paměti, dlouhodobé negativní účinky od opakovaného podání anestezie nejsou pravidlem. Všechno, i narkóza, ale má své riziko.

Pokud jde o měření dopadu narkózy na tělo, dosud nebyly provedeny dostatečné studie, které by přinesly definitivní odpovědi. Jakékoli hodnocení by navíc muselo vzít v úvahu celkový zdravotní stav jedince a další faktory, jako je délka a typ operace, věk, životní styl a podobně.

Nicméně, anesteziologové jsou velmi dobře vyškoleni a před každou operací důkladně zhodnotí zdravotní stav pacienta a rizika spojená s anestezií. Pak se rozhodnou pro nejlepší postup. Dnes moderní monitorování a léky umožňují provést narkózu velmi bezpečně.

Přesto se doporučuje, pokud je to možné, zvolit méně invazivní zákroky a minimalizovat počet operací pod celkovou anestezií.

Pokud máte konkrétní obavy týkající se vlastního zdraví nebo zdraví blízkých, měli byste se obrátit na lékaře nebo anesteziologa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek