Tom20

Schválně,jestli mi někdo řekne synonymum pro dezinformaci.

Doplňuji:
Hmm ta lež to je zajímavý,ale neřekl bych.Když někdo lže tak neříká pravdu,ale když uvádí dezinformaci,tak uvádí v omyl.Příklad:Něk­do se zeptá v kolik jede autobus(jede dejme tomu v 16:30)a vy řeknete že jede v 18:00;a to je lež.Ale když řeknu ten autobus ten autobus tudy vůbec nejezdí,tak e to dezinformace.

Nejlepší odpověď
annas

Víceslovně: lživá, klamná, nesprávná, zkreslená informace, uvedení v omyl .

Další odpovědi
quentos

leda víceslovné … uvádění někoho v omyl zavádějícími či mylnými informacemi. Možná by tomu tedy odpovídalo „klamání“

iceT

Lež?
Doplňuji:
Já si myslím,že když lžu,tedy neříkám pravdu,tak v podstatě taky dezinformuju…matu…

www

Řekl bych matoucí informace (údaj).
Je to cizí slovo a hledat se mně na mobilu moc nechce. 😁
V určitém smyslu by to mohl být ale Hoax.
Doplňuji:
Slovo hoax má více významů, včetně dezinformace a je to snad jediné jednoslovné synonymum.
Hledal jsem přece jen a net mně to potvrdil. 😉

hanulka11

blaf ,kec,výmysl

iceT

Dezinformace je záměrně zkreslená nepravdivá informace,takže vlastně lež,aspoň pro mě.

Syd

IceT: Nejenom pro tebe.
Tome: s tím autobusem jsi to teda hodně poplet, maximálně bych tak brala že ta 18. hodina a neježdění jsou desinformace, ale říct „nevim“ by byla lež, protože tou na rozdíl od desinformace aspoň nikoho nemystifikuju