shaman88

Když někdo pobírá podporu, tak mu ÚP plánuje schůzky na ÚP?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak to chodí v praxi. Když někdo pobírá podporu, tak mu ÚP plánuje schůzky na ÚP? Můj odhad je takový, že doporučenky jsou dávány až po podpoře. Jelikož při podpoře člověk nemůže pracovat ani na DPP.

Předem díky za Vaše odpovědi.

Odpovědi
ivzez

Shamane, umíte číst? A rozumíte přečtenému?
Kolik odpovědních webů ještě "tapetujete?

Normálnímu člověku by stačilo si přečíst první odpověď,
seznámit se na webu ÚP S práva a povinnostmi uchazečů,
uložil by si do počítače „Základní poučení uchazečů“
a pokdu by poslední dva výtahy ze zákona o zaměstnanosti
nestačily, nastudoval by si zákon o zaměstnanosti.

___

Vaše domněnka je chybná, první schůzku na ÚP má
uchazeč do cca týdne až dvou, další následují cca po měsíci.

Ale hlavně si uchazeč MUSÍ HLEDAT PRÁCI,
nikoliv hledat, jak by pobíral podporu, aniž by plnil své povinnosti…

A už prosím přestaňte spamovat.

_______

Doplňuji:

Reaguji na odpověď Kapitána, který se mýlí ohledně
„nároku být evidován na ÚP“.

Na ÚP se může zaregistrovat každý uchazeč o zaměstnání
bez ohledu na to, jestli souběžně studuje nebo nikoliv.

Otázkou je případný nárok na podporu v nezaměstnanosti,
ale podmínky pro její přiznání mohou splnit i studenti (dost jich
pracuje souběžně se studiem nebo v době přerušení studia).

Ronnie3697

Jsem sice student, ale díky brigádě mám nárok na podporu, kterou každý rok vybírám. A funguje to tak, že se normálně zaeviduji na úřadu práce jako žadatel o zaměstnání a během toho pobírám podporu a musím jednou za měsíc chodit podepsat papír. Takže ano, musíte chodit pravidelně každý měsíc s tím, že možné nabídky na zaměstnání můžete odmítnout a pobírat tak dál podporu.

Dochy

Není to tak, že vám UP bude dávat doporučenky až po podpoře. Podporu máte za jistých podmínek v době kdy nemáte zaměstnání. Ale hlavní úloha UP není vyplácet vám podporu ale pomoci vám najít zaměstnání. A UP vám podporu může skrouhnout pokud se budete zaměstnání vyhýbat.

shaman88

ivzez – díky za rady, ale nikde v oficiálních pokynech od ÚP nebo v zákoně nenajdete jak to chodí v praxi. Jasné by bylo kdybych neměl status studenta. To bych potom chápal, že mě budou na pracáku nutit chodit na schůzky a do firem i v době čerpání podpory. Každopádně, až se na ten ÚP rozhodnu jít, tak se pak o to podělím :)