david22

Schováváte si všechna ta lejstra z banky ?

Žádost o vydání debetní karty, protokol o zrušení údajů z databáze karet, žádost o změnu uživatele(při změně např. bydliště).....

Vždy, když přijdete na místní pobočku svojí banky a máte požadavek, dostanete k tomu papír. Doma jich mám štos. Mám to schovávat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Raději jo.

I v bance se může něco ztratit a soud bude chtít papír.

Taky by mohli posílat elektronické verze do internetového bankovnictví

Další odpovědi
anonym

určitě, mám už 2 šuplíky, ale to je dané i tím, že mám schované výplatnice od roku 1984 i výpisy z účtu 1987. Dokonce mi ty výpisy 1× zachránili. To samé o nájmu, než jsem koupil byt. To mi též pomohlo, když pošta mi poslala, že mám dluh. Doložil jsem a utřeli nudli.
Doplňuji:
podívat se na zákon o archivnictví, kde je napsaná doba, po kterou se archivují. Výplatnice třeba 10 let. Doporučuji držet se středu 5 let. Něco je 1 rok, něco 3 roky apod.

sevos

Schovávám to rok.

bolak

Dva šuplíky už toho mám, ale plánuju že si jednou koupím ten skener, celej ho rozeberu, vyndám vnitřnosti a schovám to do něj, nebo jak se s tím pracuje..

pusinka50

Schovávám. Dlouho, několik let. Mám schované i doklady k minulému bytu, synovu zaplacenou pokutu z MHD před asi 8 roky, staré výplatnice, všechny dodatky a dovětky, všechny žádosti, o kterých píšeš. Holt je toho plná jedna skříňka, ale běda, kdyby bylo něco potřeba doložit a já neměla doklad.

bolak

no pane jo, teď vypadám jak když vopisuju vod česílka :) to je tak když to jeden nejdřív píše a až teprv čte..

david22

česílko to archivuje pouze fyzicky. Ty jsi pokrokový, hodláš to převést i do digitální formy :D