kiky

Schizofrenie

Ahoj četla sem na jednom blogu o marihujaně že když se kouří tak to má nějaký dopad na schizofrenii nebo co to sem jako nepochopila :D .....prosím vysvětlete

Nejlepší odpověď
poa.li

Při dlouhodobějším užívání tráva způsobí, že některé věci si vykládáme pokaždé jinak. Jednou jsme přesvědčení o jednom, za chvilku o úplném opaku… Pokud je člověk vnímavý, zjistí potom, že se nemůže spolehnout na to, co jak vnímá, což je dost deprimující a působí to v životě docela problémy. Možná, že to je právě ta schizofrenie. Takhle to bylo alespoň u mne…

Další odpovědi
hanulka11

Řada studií ukázala, že asi polovina pacientů trpících schizofrenií vykazuje současně známky (komorbiditu) některé z dalších duševních poruch. Mezi nejčastější z nich patří onemocnění spojené s užíváním návykových látek, především pak marihuany (indické konopí), které prokazujeme u 34,7 % pacientů s první epizodou schizofrenie (blíže viz www.cpemental­health.com/con­tent/2/1/4). Komorbidita schizofrenie a závislosti na návykových látkách má za následek častěji se opakující nástup klinických projevů psychózy (relapsy) provázenou časnějším nástupem psychotických projevů, výraznějšími pozitivními příznaky (halucinace, bludy), hlubším útlumem chování (deprese), snížením účinku antipsychotik a v konečném důsledku i celkově horší prognózu obou nemocí. Retrospektivní studie přitom dokládají, že prvním příznakům psychózy předchází o více než jeden rok začátek užívání marihuany a to asi u 2/3 případů. A jaké je toto riziko v případě dětí, jejichž matky užívaly marihuanu v průběhu těhotenství a v případě dospívající mládeže, která s touto látkou ráda experimentuje

Zdroj: http://www.gra­nosalis.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=article&sid=5590

Terryle

Mám pocit, že samotná travka schizofrenii jen tak nezpůsobí, ale pokud k ní máte někde v hlavě skryté předpoklady, může ji odstartovat nebo její vznik urychlit. A nikdo vám nikdy neřekne, jestli tam ty předpoklady máte.
Stejně, jako to může udělat alkohol. Znám člověka, kterému schizofrenie propukla poté, co se jako mladý jednou extrémně ožral (a prosím bez vtípků, to nějak moc k žertování není..). Ale je pravda, že tráva je silnější spouštěč.