sdesigner

Scaner bankoviek

Nazdar..uz davnejsie v kasinu som rozmyslal nad tym ako funguje scaner bankoviek ktory vo vyhernom automate urci pravost bankoviek. opticky to asi nebude to by sa daly pouzit aj vytlacene nie?

Nejlepší odpověď
ferda60

Tohle se nikde celkem moc neuvádí, protože pak by bylo padělání snadnější. Bankovky jsou tištěny na nebělěném papíře, takže je možno detekovat odrazivost světla při osvícení UV světlem. Také je možno prověřit (elektronicky) celistvost vloženého kovového proužku v bankovce. Některé cizí měny používají bankovky s magnetickým proužkem, naše (CZ) ale pravděpodobně ne.
Strojek, který dovedl určovat hodnoty bankovek jsem viděl před lety. Hodnota se určovala opticky pomocí odrazu červeného a zeleného světla. Nejprve se strojek „učil“ vkládáním do různé míry zašpiněných bankovek dané hodnoty, kterou pak dovedl rozlišit od ostatních. Jednoduchý princip zřejmě fungoval tehdy vcelku dobře. Od té doby ale asi k nějakému zdokonalení systému došlo.