Gus_Fring

Sbírá někdo zdejší chemické prvky?

Začal jsem je sbírat, tak by mě zajímalo, zda-li to někdo zdejší také dělá. Nejprve jsem se o tom dozvěděl z knihy Periodické příběhy a následně zjistil, že v USA je to docela dost populární.

Odpovědi
Kelt

Jaké zdejší chemické prvky? Jsou chemické prvky, které jsou v v Periodické soustavě prvků. Některé je jednoduché získat i uchovávat, další je nebezpečné uchovávat bez nějaké ochrany. Například kdybys měl plutonium, tak bys o tom dlouho nemluvil. Tak se pochlub, co máš.

zjentek

Chtěl bych, strašně mě to baví, hlavně v PŘÍRODNÍ FORMĚ, nicméně zatím mám jen čistý zlato, stříbro, platinu, dále mangan, taky trocha rtuti a hafo železa.

(Tamty výbušné, co mám, radši neuvádím, bo mě zavřou (vlády) pro terorismus, jak je znám, kokoty.)

mosoj

Sbírej raději peníze. Prvky budou, peníze nebudou!

Kelt

Není důležité mít prvky, stačí i sloučenina, která daný prvek obsahuje a dá se z něj získat. Měl jsem k dispozici sloučeniny lanthanoidů, nějakou sůl uranu. Jinak jsem měl v rukách tyto prvky W, Mo, Ga, In, Hg, Bi, síru, červený P, a jiné. Vlastně jsem se setkal skoro se všemi prvky do č. 92 s vyjímkou 84,85,86, 87, 88,89, ,91 i když s některými jen v roztoku pro analytickém důkaze

Gus_Fring

Špatně jsem se vyjádřil. Myslel jsem, zda-li někdo ze zdejších lidí sbírá prvky. Ale špatně jsem to napsal. Každopádně dlouho se tomu nevěnuji a zatím mám jen uhlík, hliník (to šlo bez práce) a zinek (s minimální námahou otevírat baterku). A více méně nepředpokládám, že by nějaký Čech měl sbírku prvků, kde by byli prvky s protonovým číslem větší než 92.

JájsemRaibek

Gus_Fring, já mám např. prvek 241, dále běžně dostupný prvek s protonovým číslem 29, dále 79 i třeba 47.

Kelt

Pokud uvádíš protonová čísla, nemůžeš mít prvek 241. Nad číslo 92 se jedná o transurany, které jsou radioaktivní s krátkým poločasem rozpadu. Ostatní ti věřím.

JájsemRaibek

Mám americium. Popřemýšlej a já ti pak řeknu.

JájsemRaibek

Pak mám ještě na některé co jsem si vzpomněl: č.50, Na, Cl, Al,