ten který je

Sběr šípků

Chodíte někdo trhat šípky a sušíte je na čaj?Já jsem je občas trhal ale v čaji mne vadilo takové jemné chmýří z těch plodů.

Nejlepší odpověď
dagry

Při mých vycházkách se psem po loukách vídám u nás spousty šípkových keřů. Ale šípky netrhám, neb mi taky vadí ty chloupky v čaji. Ještě z dětství si vzpomínám jak jsme vždycky ty šípky válečkem na nudle drtily přes plátýnko a byly jsme celí poškrábaní a ta vůně šípků mě vždycky strašně dusila. Takže proto říkám neee, mám to pořád ještě v paměti.

Další odpovědi
atriplex

Čaj louhujte v plátěném pytlíku, žádné „chlupy“ se do vody nebudou uvolňovat.

elektrikář

Já sušené šípky drtím v mixeru na chloupky stačí kávový filtr nebo ubrousek do velkého cedníku.